Bartek Kujbida head of studio Platige Image w Montrealu

Personalia

Zespołem Platige Image w Kanadzie pokieruje Bartek Kujbida

Platige Image buduje zespół w Montrealu. Jego szefem został Bartek Kujbida, który będzie odpowiedzialny za ekspansję firmy na rynku kanadyjskim oraz rozbudowę zespołu animacji.

Bartek Kujbida jest animation supervisorem. Od niemal dwóch dekad pracuje i zdobywa doświadczenie przy produkcjach hollywoodzkich hitów, seriali i gier wideo AAA. Nadzorował zespoły animacji dla takich realizacji jak „Aquaman 2: Zaginione Królestwo” i „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo”. Niedawno był odpowiedzialny za drugi sezon „Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy” dla Amazona.

Karierę zaczynał w 2005 r. w firmie Rainmaker. Następnie dołączył do MPC Montreal. Ten krok pozwolił mu pełnić znaczące funkcje przy pracy nad takimi filmami, jak „Głębia strachu” czy „Doktor Dolittle”. Po otwarciu studia DNEG Montreal, w 2018 r. poszerzał swoje umiejętności lidera, mierząc się z większymi projektami i stając na czele zespołów. Nadzorując teamy pracujące przy projektach takich jak „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”, zaangażował się w:

  • kształtowanie oraz rozwijanie lepszego workflow, metodologii i narzędzi,
  • budowanie globalnych zespołów animatorskich dla studia.

Obecnie jako head of studio w Platige Image poprowadzi kanadyjski zespół, który będzie realizował animacje we współpracy z warszawskim oddziałem. Będzie pomagał firmie w dotarciu do środowiska północnoamerykańskich animatorów poprzez budowanie zespołu w Montrealu, a także podnoszenie jakości animacji.

Obecność naszego zespołu w Kanadzie i powierzenie jego prowadzenia tak doświadczonej i rozpoznawalnej w branży osobie to kolejny krok w rozwoju Grupy Platige Image. Montreal od lat jest siedzibą największych globalnych studiów zajmujących się animacją komputerową. Teraz do tego grona dołączy zespół Platige – mówi Karol Żbikowski, CEO Platige Image. – Nasza obecność w Kanadzie pozwoli nam łatwiej zdobywać projekty VFX z północnoamerykańskiego rynku – dodaje.

W lutym 2022 r. Grupa Platige Image powołała spółkę w USA

Zadaniem amerykańskiego oddziału, który prowadzi Aurelien Simon, jest pozyskiwanie i realizacja zamówień z rynku reklamowego. Wdrażając strategię rozwoju, w maju 2023 r. Platige otworzyło największe w tej części Europy studio motion capture. Epic Games przyznało studiu status partnera serwisowego Unreal Engine. Firma zaangażowała się także w prace naukowo-badawcze. W połowie 2023 r. nawiązała współpracę z polskim Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Celem jest opracowanie zastosowań sztucznej inteligencji w branży kreatywnej.

  • 1
Bartek Kujbida

Bartek Kujbida – head of studio Platige Image w MontrealuReklama