Personalia

Z Kulczyk Foundation do Polenergii. Grzegorz Łaguna dyrektorem ds. komunikacji i rzecznikiem prasowym Grupy Polenergia

Do niedawna rzecznik prasowy Kulczyk Foundation, Grzegorz Łaguna objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji i rzecznika prasowego Grupy Polenergia. Będzie w niej nadzorował obszar komunikacji i podlegał bezpośrednio prezesowi zarządu.

Grzegorz Łaguna to wieloletni dziennikarz, publicysta i prezenter telewizyjny. Na antenie Telewizji Polsat relacjonował na żywo najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce. Wcześniej dziennikarz m.in. Wirtualnej Polski i Superstacji, w której prowadził swój autorski program oraz liczne pasma informacyjne i publicystyczne. W przeszłości również w „Życiu Warszawy”, TVP Olsztyn czy TVN Warszawa. Gospodarz wieczorów wyborczych, autor wielu wywiadów prasowych i telewizyjnych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ze specjalizacją telewizyjną.

Dwa lata temu dołączył do Kulczyk Foundation w charakterze rzecznika prasowego. Fundacja zrealizowała od tego czasu szereg projektów świadomościowych na temat równości płci i zdrowia menstruacyjnego. Jednym z najważniejszych jest telewizyjna kampania o menstruacji.

Fundację i Polenergię łączy osoba Dominiki Kulczyk, która jest prezeską Kulczyk Foundation i przewodniczącą rady nadzorczej Polenergii. Ostatnio jako pierwsza polska miliarderka pojawiła się na okładce amerykańskiego wydania magazynu „Forbes”, opowiadając o najważniejszych działaniach Kulczyk Foundation i Polenergii.

Polenergia to największa w Polsce prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek
działających w obszarze:

  • wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł;
  • dystrybucji i obrotu energią elektryczną.

Strategicznym projektem grupy, we współpracy z norweskim Equinorem, jest budowa trzech farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim, o łącznej mocy 3000 MW.

  • 1
Grzegorz Łaguna

Grzegorz Łaguna – nowy rzecznik prasowy Grupy Polenergia (fot. Aleksander Zieliński)Reklama