Personalia

Witold Woźniak doradcą w Wirtualnej Polsce

Wieloletni prezes polskiego oddziału Bauer Media Group, Witold Woźniak, został doradcą strategicznym Wirtualnej Polski. Jego zadaniem będzie współpraca z zarządami spółek holdingu w zakresie analizy rynku e-commerce i mediów oraz usprawniania procesów biznesowych. Będzie też doradzał przy tworzeniu nowych narzędzi produktowych.

W latach 2015–2018 Witold Woźniak zasiadał w zarządzie niemieckiej grupy mediowo-technologicznej Bauer Media. Odpowiadał globalnie za segmenty: radiowy, porównywarek finansowych i portali internetowych oraz w Europie Wschodniej za wydawnictwa prasowe i drukarnie.

Wcześniej przez 16 lat był szefem polskiego oddziału Bauer Media. Współtworzył Wydawnictwo Bauer i drukarnie wklęsłodrukowe. Odpowiadał również bezpośrednio za akwizycje i dalszy rozwój biznesowy m.in.:

  • grupy radiowej RMF,
  • portalu horyzontalnego Interia.pl,
  • porównywarek finansowych Rankomat i e-Broker,
  • sieci agencyjnej SEM/SEO Sunrise System.

Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej, a także brytyjskich studiów finansowych ACCA i marketingowych CIM.

Chcemy wykorzystać olbrzymie, wieloletnie doświadczenie menadżerskie Witolda w rozwoju naszych spółek i pracy nad nowymi produktami. Głęboko wierzę, że znajomość rynku i oczekiwań odbiorców pozwoli nam budować jeszcze lepsze usługi i dalej dynamicznie się rozwijać – mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding.Reklama