Personalia

Tomasz Owczarek nowym dyrektorem sprzedaży w polskim oddziale Mastercard

15 kwietnia stanowisko dyrektora sprzedaży w polskim oddziale Mastercard Europe objął Tomasz Owczarek. W nowej roli będzie odpowiadał za współpracę z bankami w Polsce oraz strategię i koordynację projektów.

Dotychczas w polskim oddziale Mastercard Europe Tomasz Owczarek odpowiadał za rozwój strategii i koordynację projektów kluczowych. Prowadził m.in. inicjatywy związane z open bankingiem.

Objął stanowisko po Piotrze Domaszewskim, który awansował w międzynarodowych strukturach firmy. Od kwietnia jest odpowiedzialny za strategię firmy w zakresie kart kredytowych dla klientów indywidualnych na rynku amerykańskim.

Wcześniej Tomasz Owczarek pracował w banku Citi Handlowy i firmie konsultingowej McKinsey. Ma 15-letnie doświadczenie w bankowości detalicznej i branży płatniczej. Obejmuje ono bezpośrednie doświadczenie operacyjne w zakresie zarządzania produktami płatniczymi oraz sprzedażą w bankowości detalicznej.

Ponadto był konsultantem strategicznym zaangażowanym w rozwój strategii oraz przekształceń dla kluczowych graczy branży finansowej. Jest absolwentem Wydziału Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Akademii Ekonomicznej w Katowicach.Reklama