Personalia

Sławomir Wala dyrektorem w jednostce biznesowej Production Hub VMLY&R Poland

Sławomir Wala, dotychczas chief technology officer (CTO) w VMLY&R Poland, od 1 maja obejmuje stanowisko managing director w nowo utworzonej jednostce biznesowej Production Hub. Funkcję CTO przejmie Jakub Mikuś, który awansuje w strukturach agencji.

W związku z rozwojem oferty regionalnej VMLY&R Poland, począwszy od maja 2023 r. zostaje wyodrębniony Production Hub. Skupia się na skalowalnej produkcji zasobów digitalowych, multimedialnych i commerce’owych dla klientów w regionie EMEA. Sławomir Wala jako managing director zajmie się budowaniem tego pionu na bazie obecnego zespołu. Zespół ten będzie wzmacniany o nowe zasoby i narzędzia, aby jak najlepiej odpowiadać na zapotrzebowanie klientów regionalnych i globalnych na scentralizowane usługi produkcyjne w ramach nearshore/offshore hub.

W ramach rozwoju nowego działu zostaną wyodrębnione piony kompetencyjne, a także inwestycje w standaryzację i automatyzację takich obszarów, jak m.in.:

  • translacja i transkreacja zasobów,
  • quality assurance,
  • delivery.

Dział content administration, dotychczas zarządzany przez Krzysztofa Kozerę, zostanie w całości przeniesiony do nowego działu Production Hub.

Sławomir Wala jest menedżerem z 22-letnim doświadczeniem w branży komunikacji marketingowej

Ma 12-letnią praktykę w zarządzaniu międzynarodowymi teamami produkcyjnymi i kreatywnymi. Specjalizuje się w budowaniu zespołów, usprawnianiu procesów biznesowych, implementacji metod poprawy efektywności i jakości pracy. W VMLY&R Poland jest od marca 2021 r. Wcześniej związany z Cheil Poland, OS3 i Gong. Pracował dla marek takich jak Samsung, 4F, PKO BP, BMW, Volvo, TVN, Philips, Ecco, T-Mobile, Lotos, ING, Red Bull, Intel i wielu innych.

Jest absolwentem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. W wolnym czasie pochłaniają go gry wideo, trenowanie biegania i nauka inwestowania.

Stanowisko chief technology officer od maja 2023 obejmuje Jakub Mikuś

Zajmie się dalszym rozwojem oferty technologicznej VMLY&R poprzez wzmacnianie certyfikowanych rozwiązań, wdrażanie nowych platform i usług oraz zarządzanie teamem deweloperskim. Do zadań nowego CTO należy także optymalizacja procesów i infrastruktury technologicznej w celu zwiększenia efektywności i osiągnięcia celów biznesowych. Odpowiadać będzie też za kompetencje i umiejętności zespołu oraz za jakość wytwarzanego oprogramowania.

Jakub Mikuś jest aktywny zawodowo od trzynastu lat. Specjalizuje się w wyzwaniach interdyscyplinarnych, łącząc doświadczenie prawnicze, coachingowe, konsultingowe i technologiczne. Do VMLY&R dołączył w styczniu 2019 r., a od maja 2021 r. kierował jako engineering manager 20-osobowym zespołem programistów frontend.

Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył aplikację adwokacką. Posiada certyfikaty Professional Scrum Master I (PSM I) oraz ICAN Business Advisor Manager Development Programme. W ostatnich miesiącach ukończył kursy związane z leadershipem i zarządzaniem zespołami na University of Chicago, Esade oraz The London School of Economics and Political Science LSE. Prywatnie fan kinematografii, nowych technologii, Formuły 1 i kolarstwa.

  • 2

Sławomir Wala – managing director Production Hub VMLY&R Poland

Jakub Mikuś – chief technology officer w VMLY&R PolandReklama