Personalia

Rafał Wyszyński chief data officerem w firmie Netsprint

Z początkiem kwietnia nowo utworzone stanowisko chief data officera w firmie Netsprint obejmie Rafał Wyszyński. Zajmie się rozwijaniem platformy DMP – Netsprint Audience.

Na nowym stanowisku Rafał Wyszyński będzie odpowiadać za pozyskiwanie nowych źródeł danych z kanałów on- i offline. Do jego głównych zadań będzie należało także wdrożenie wspólnej oferty w obszarze danych, analityki i programmatic dla pozostałych spółek tworzących Netsprint Group (Adrino, LeadR, Email Network, WhitePress) i jej klientów.

W ramach pełnionych obowiązków będzie integrował wiedzę technologiczną z kompetencjami z obszaru data mining. Jako chief data officer połączy obecne zespoły Netsprint Audience: data & programmatic oraz data science i pokieruje nimi. Na czele pierwszego z tych zespołów stoi aktualnie Paweł Kowal, na czele drugiego zaś Paweł Godula.

Zatrudnienie Rafała Wyszyńskiego to – jak tłumaczy firma – kontynuacja wytyczonej strategii. Ta koncentruje się na dynamicznym rozwoju produktów i rozwiązań wykorzystujących dane. Spółka ma w planach rozszerzenie możliwości dotarcia do użytkownika poprzez zastosowanie wyjątkowych algorytmów i technologii, m.in. machine learning.

Przed dołączeniem do Netsprintu Wyszyński jako practice lead w Publicis Media kierował kilkudziesięcioosobowym departamentem specjalistycznym global practice DTI & AI (data, technology & innovation oraz analytics & insight). Był odpowiedzialny m.in. za wdrożenie nowych standardów pomiaru kampanii internetowych w Publicis Media i wprowadzanie metod machine learning w produktach analitycznych. Sprawował również merytoryczny nadzór nad zakupem programmatic.

Realizował też indywidualne projekty z zakresu data-driven marketingu dla klientów grupy. W latach 2013–2016 był data & analytics directorem w Starcom Mediavest Group. Kierował działem analityczno-badawczym poszerzonym w 2014 r. o kompetencje technologiczne, w tym zakup programmatic.

We wcześniejszych latach kariery był także związany z Media Direction Group oraz biurem reklamy TVP. W branży marketingowej pracuje od trzynastu lat. Jego kariera od zawsze koncentrowała się na rozwoju produktów i usług zwiększających efektywność działań marketingowych opartych na danych, analityce i technologii.Reklama