Personalia

Rafał Madajczak dyrektorem kreatywnym w Gazeta.pl

Do zespołu portalu Gazeta.pl dołączy Rafał Madajczak. To twórca serwisu ASZdziennik.pl, dotychczasowy dyrektor kreatywny w Grupie naTemat. W Agorze obejmie stanowisko dyrektora kreatywnego Gazeta.pl.

Rafał Madajczak będzie odpowiadał za tworzenie i nadzorowanie całokształtu działań mających na celu realizację strategii komunikacji portalu i budowanie wizerunku marki. Jako dyrektor kreatywny portalu będzie uczestniczył m.in. w przygotowywaniu koncepcji i w realizacji projektów komercyjnych i content marketingowych. W nowej roli będzie współpracował z Michałem Rutkowskim, dyrektorem marketingu Gazeta.pl.

Nowy dyrektor jest twórcą serwisu satyrycznego ASZdziennik.pl, który od 2014 r. należy do portfolio Grupy naTemat (Glob360). Jego znak rozpoznawczy to żartobliwe wpisy o fikcyjnych wydarzeniach, które nawiązują do bieżących spraw politycznych, gospodarczych i sportowych. Madajczak był redaktorem naczelnym witryny. W listopadzie 2018 r. objął funkcję dyrektora kreatywnego oferty naTemat360.

Przed dołączeniem do Grupy naTemat pracował jako dziennikarz w „Rzeczpospolitej” i „Przekroju”. Ponadto współtworzył serwis satyryczny o polityce Pardon.pl. Był też scenarzystą „Rozmów w tłoku” – części programu „Szymon Majewski Show” w telewizji TVN.

Dyrektor kreatywny marki Gazeta.pl to nowe stanowisko w segmencie Internet Agory. Stanowi ono łącznik pomiędzy redakcją a działami marketingu i sprzedaży.Reklama