Personalia

Polak wśród najbardziej cenionych innowatorów branży PR. Innovator 25 EMEA 2022

Łukasz Wilczyński, prezes Space Communications Alliance i założyciel Planet Partners, znalazł się w gronie 25 najbardziej cenionych innowatorów regionu EMEA w roku 2022. Na liście jest też m.in. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski czy szefowa marketingu sieci Ikea, Helena Gouveia.

Brytyjski magazyn „PRovoke Media” opublikował raport Innovator 25 EMEA 2022. Łukasz Wilczyński został w nim wyróżniony (jako jedyny reprezentant Polski) m.in. za założenie pierwszej globalnej sieci PR i komunikacji dla sektora kosmicznego – Space Communications Alliance.

Organizacja została utworzona we wrześniu 2022 r. Jej kluczowym zadaniem jest realizacja zintegrowanych działań z obszaru marketingu i komunikacji. Wilczyński swoją pasję i wiedzę na temat sektora nauki i eksploracji kosmosu przeniósł na międzynarodowy poziom zawodowy. Ponadto jest założycielem agencji PR – Planet Partners. Ta wspiera i rozwija komunikacyjnie klientów m.in. z sektora kosmicznego, nowoczesnych technologii oraz przemysłu w zakresie:

  • PR,
  • content i digital marketingu,
  • komunikacji B2B,
  • konsultingu strategicznego.

Łukasz Wilczyński ma niemal dwudziestoletnie doświadczenie w komunikacji korporacyjnej, zarządzaniu reputacją i budowie strategii marek. W 2014 r. został współzałożycielem Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Jej sztandarowy projekt to European Rover Challenge. Wspiera on młodych inżynierów i naukowców na drodze do wejścia na rynek technologii kosmicznych. Ponadto Wilczyński jest aktywnym prelegentem na festiwalach nauki i konferencjach TEDx i IAC. Prowadzi też zajęcia i kursy z szeroko pojętej komunikacji i PR oraz dotyczące sektora kosmicznego.

Na tegorocznej liście Innovator 25 EMEA znaleźli się m.in.:

  • Helena Gouveia – szefowa marketingu sieci Ikea,
  • Jo Ogunleye – B2B communications lead Google,
  • Joe Salmon – zastępca dyrektora w Hill+Knowlton Strategies,
  • Mark Webb – ambasador Shift.ms, sieci społecznościowej dla osób ze stwardnieniem rozsianym,
  • Melissa Lawrence – prezes Fundacji Taylor Bennett, wspierającej osoby czarnoskóre, pochodzenia azjatyckiego i mniejszości etniczne w budowaniu i kontynuowaniu kariery w dziedzinie komunikacji.

To prawdziwe wyróżnienie móc znaleźć się w gronie wybitnych profesjonalistów z obszaru komunikacji. Chcę też podkreślić, że tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Jest taka ze względu na trwającą wojnę i faktyczne, wręcz dosłowne zderzenie się komunikacji z wszechobecną dezinformacją. Zwłaszcza że na liście Innovator 25 w regionie EMEA znalazła się niesamowicie wybitna osobowość, jaką jest Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski – powiedział Łukasz Wilczyński.

 Reklama