Personalia

Piotr Piętka CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich

Dotychczasowy co-CEO Publicis Groupe w Polsce, Piotr Piętka obejmie stanowisko CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Tomasz Pawlikowski, który od 2018 r. jako co-CEO zarządzał organizacją w Polsce wspólnie z Piotrem Piętką, odchodzi z firmy, a jego stanowisko nie zostanie ponownie obsadzone.

Piotr Piętka ma ponad 20-letnie doświadczenie w Publicis Groupe. Jako CEO firmy w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich będzie podlegał bezpośrednio Tomasowi Lauko.

Utworzenie nowego regionu w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska, Ukraina i kraje bałtyckie) oraz powierzenie Piotrowi Piętce funkcji CEO w tym regionie to kontynuacja działań Publicis Groupe w modelu „Power of One”. Celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy rynkami i zespołami, by lepiej integrować wiedzę, kompetencje i talenty wokół potrzeb biznesowych klientów.

Tomasz Pawlikowski, który jako co-CEO wspólnie z Piotrem Piętką kierował Publicis Groupe w Polsce od 2018 r., rozstaje się z organizacją. Jego stanowisko nie zostanie ponownie obsadzone.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować Tomaszowi, który jest związany z Publicis Groupe w Polsce od początku lat 90. W tym czasie udowodnił swoją skuteczność jako lidera nie tylko w Polsce, ale również w całym regionie CEE. Przez ponad 30 lat pomagał przekształcać lokalne agencje w nowoczesne, multidyscyplinarne organizacje, doradzając ich zespołom i wprowadzając je na wiodące pozycje w poszczególnych krajach.

W 2018 r. był odpowiedzialny za uruchomienie w Polsce e-Commerce Content Center of Excellence, które jest dzisiaj integralną częścią globalnej oferty Publicis Commerce. Osobiście uważam, że przywództwo Tomasza w znacznym stopniu przyczyniło się do transformacji grupy. Pomagał rozwijać naszą ofertę i otwierać na nowe możliwości, co robił zawsze ze stuprocentowym zaangażowaniem i pasją – skomentował Piotr Piętka.

  • 1
Piotr Piętka

Piotr Piętka


 

Reklama