Personalia

Piotr Należyty wiceprezesem zarządu PGNiG Superligi

1 stycznia 2019 r. rada nadzorcza spółki PGNiG Superliga powołała Piotra Należytego na stanowisko wiceprezesa zarządu. Rozszerzono tym samym skład zarządu do dwóch członków. Nowy wiceprezes będzie odpowiadał m.in. za zarządzanie pionami marketingu i komunikacji.

Przez ostatnie półtora roku Piotr Należyty pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu oraz PR w Runmageddonie. W latach 2012–2016 kierował pracami zarządu występującego w Pluslidze siatkarskiego klubu Trefl Gdańsk. Był odpowiedzialny za kompleksową przebudowę organizacji i wytyczenie nowej strategii rozwoju spółki.

W karierze zawodowej związany był także z klubami piłkarskiej Ekstraklasy: Wisłą Kraków i Piastem Gliwice. Obejmował tam kierownicze stanowiska w działach marketingu.

Jest absolwentem zarządzania i podyplomowych studiów marketingu sportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz marketingu na Uczelni Łazarskiego.

PGNiG Superliga stale się rozwija. Na razie jesteśmy piątą ligą w Europie, ale nasze ambicje sięgają dużo dalej. Przed nami wiele poważnych projektów. Chcemy dostarczyć naszym kibicom produkt jak najwyższej jakości. Dlatego zbieramy zespół oparty na doświadczonych fachowcach z szerokimi kompetencjami. Bardzo liczę na kompetencje nowego członka zarządu m.in. w zakresie dalszego rozwijania naszej strategii marketingowej i komunikacyjnej – mówi Marek Janicki, prezes zarządu Superligi.

Piłka ręczna to dyscyplina o bogatych tradycjach. Znajduje się w absolutnej czołówce pod względem zainteresowania wśród drużynowych dyscyplin sportowych w Polsce. W ciągu ostatnich jedenastu miesięcy została wykonana ogromna praca ze strony zespołu Superligi we współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem w zakresie profesjonalizacji rozgrywek i przygotowania nowej strategii rozwoju. Jestem zaszczycony, mogąc dołączyć do tego projektu, który ma przed sobą ambitne cele i ogromne perspektywy dalszego rozwoju – powiedział Piotr Należyty, wiceprezes zarządu Superligi.Reklama