Personalia

Paweł Rybak chief commercial officerem w firmie Shoper

Do zarządu firmy Shoper wejdzie Paweł Rybak. Obejmie nowo utworzone stanowisko chief commercial officera. W nowej roli będzie odpowiedzialny za strategię sprzedaży, partnerstwa biznesowe oraz wsparcie rozwoju użytkowników platformy.

Paweł Rybak to wieloletni prezes i współtwórca sukcesu Sunrise System – dostawcy usług marketingu internetowego (SEO i SEM) dla małych i średnich firm w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach międzynarodowego koncernu Bauer Media Group był również odpowiedzialny za kierowanie jednostką biznesową SEO. Zrzesza ona pięć polskich agencji SEO/SEM (Artefakt, Grupa Tense, Semahead, Sunrise System, Widzialni.pl).

Z branżą marketingu internetowego związany jest od początku jego istnienia w Polsce. Pracując w Sunrise System, przez 16 lat rozwijał obszar SEO (Search Engine Optimization) na naszym rynku. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery – od stażysty do stanowiska prezesa zarządu i udziałowca.

Odpowiadał m.in. za nawiązanie strategicznego partnerstwa z Google, będąc jednym z pierwszych certyfikowanych specjalistów w regionie CEE. Czuwał także nad sprzedażą udziałów strategicznemu inwestorowi – Bauer Media Group w 2013 r. Z tym ostatnim był następnie związany jako ekspert doradzający w licznych procesach due diligence na arenie międzynarodowej. Ma szerokie wykształcenie ekonomiczne, informatyczne, finansowe, a także tytuł Executive MBA na Aalto University w Helsinkach.

  • 1
Paweł Rybak

Paweł Rybak


 

Reklama