Personalia

Michał Jangas zastąpił Aleksandra Cierniewskiego w zarządzie Semcore

Zarząd agencji Semcore i stanowisko COO opuścił Aleksander Cierniewski, który po ponad dekadzie odchodzi z firmy. Jego miejsce zajmie Michał Jangas, dotychczasowy chief delivery officer.

Michał Jangas pracuje w branży od 2012 r., m.in. w agencjach i dużych zespołach SEO in-house. Zajmował się działaniami SEO, marketingiem oraz sprzedażą, aż po stanowisko chief delivery officera w Semcore. Jako zwolennik podejścia data-driven decision making odpowiadał za jakość usług i ich rentowność, przyczyniając się do ciągłego doskonalenia procesów firmy.

Aleksander Cierniewski w Semcore spędził łącznie 11 lat

Od podstaw budował tę agencję SEO wspólnie z Marcinem Stypułą. Przez pięć ostatnich lat zasiadał w zarządzie spółki, ostatnio pełnił też funkcję COO. Jak podkreśla Stypuła, CEO Semcore, przez ostatnie lata Cierniewski zadbał m.in. o ponadprzeciętnie skuteczne zwiększanie przychodów. W efekcie agencja urosła od 2,5 mln zł przychodów rocznie do 13 mln zł w 2023 r. Firma współpracowała z takimi markami jak GLS, Oriflame, Oshee, Coccodrillo.

Od lutego Cierniewski zaczął pracę jako CEO & co-founder Automation First Business. To połączenie firmy konsultingowej i wdrożeniowej. Ma ona wspierać przedsiębiorstwa w drodze do doskonałości operacyjnej poprzez optymalizację oraz automatyzację procesów. Motywacją do zmiany środowiska zawodowego była potrzeba samorealizacji w nowych projektach biznesowych.

Ciągłość operacyjną w podległych do tej pory Cierniewskiemu obszarach zapewnia powołanie Michała Jangasa na nowego członka zarządu i COO.

  • 1
Michał Jangas

Michał Jangas – wiceprezes i COO SemcoreReklama