Personalia

Michael Schindler COO agencji Funktional

Były managing director czeskiego oddziału agencji Wunderman Thompson, Michael Schindler dołącza do zarządu agencji Funktional jako COO. Do krakowskiej agencji przeszedł bezpośrednio z Adecco Group.

Michael Schindler przez ponad 20 lat pracował dla sieci Wunderman Thompson. Z tego ostatnie 11 lat jako dyrektor zarządzający globalnego zespołu usług biznesowych w oddziale w Pradze. Od 2012 r. również jako senior VP/global head of center operations w oddziale WT w Bostonie. Począwszy od 2020 r. współpracował ze szwajcarskim Adecco Group, aby stworzyć globalny zespół ds. operacji marketingowych w Pradze i Meksyku. Zajmował stanowiska: marcom operations director/head of EMEA MOC hub, a następnie senior VP/marketing operations.

Dołącza do zarządu agencji Funktional. Będzie odpowiedzialny za:

  • zbudowanie nowych struktur firmowych i nadzór nad nimi;
  • całościowe zarządzanie budżetem agencji.

Będzie podlegał bezpośrednio Hubertowi Pokrowieckiemu, CEO agencji.

Pozyskanie tak doświadczonego partnera jak Michael to dla nas bardzo poważne wzmocnienie. Jestem przekonany, że jego wiedza pozwoli nam ulepszyć naszą organizację pod kątem struktury i efektywności operacyjnej. To kluczowe w kontekście szybkiego wzrostu agencji i zapewnienia lepszego doświadczenia przyszłym klientom – mówi Hubert Pokrowiecki. – Dzięki Michaelowi i nowym strukturom operacyjnym będziemy mogli pracować bezpośrednio z globalnymi klientami korporacyjnymi. Będziemy tworzyć zespoły pracujące specjalnie dla nich i świadczyć usługi marketingu zintegrowanego na wielu rynkach.

Budowanie zespołów i skalowanie biznesów to moja zawodowa pasja. W agencji Funktional widzę ogromny potencjał dla takiej właśnie pracy. Poza tym chciałem wyjść ze świata korporacji do świata agencyjnego i mieć swój wkład w przyszły rozwój Funktional – podkreśla sam nowy chief operating officer.

  • 1
Michael Schindler

Michael Schindler – COO agencji FunktionalReklama