Personalia

Marek Roter nowym wiceprezesem SAP Polska

Z początkiem września bieżącego roku Marek Roter objął funkcję wiceprezesa i dyrektora sprzedaży w SAP Polska. Tym samym poszerzył skład zarządu firmy, na czele którego od lipca stoi Piotr Ferszka. Priorytetem nowego wiceprezesa będzie rozwój sprzedaży rozwiązań SAP w kluczowych instytucjach publicznych i spółkach z udziałem Skarbu Państwa, mających istotne znaczenie dla polskiej gospodarki. Wspólnie z Dorotą Zarembą i Michałem Ciuraszkiewiczem pokieruje zespołem sprzedażowym.

Marek Roter ma trzydziestoletnie doświadczenie na stanowiskach związanych ze sprzedażą, zarządzaniem sprzedażą i biznesem w branży nowych technologii. Pełnił strategiczne funkcje w takich firmach jak Microsoft czy DXC Technology. Z kolei w Hewlett-Packard jako dyrektor ds. sprzedaży w dziale rozwiązań dla przedsiębiorstw był odpowiedzialny za współpracę z kluczowymi klientami z sektora publicznego i finansowego. Ostatnio zawodowo związany z T-Systems Polska, czuwał nad sprzedażą. Współdziałał też w tworzeniu strategii biznesowej oraz redefiniowaniu portfolio oferty marki, dostosowując ją do nowych oczekiwań rynkowych.

Absolwent Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Ukończył także Szkołę Biznesu (program pod auspicjami Uniwersytetu stanu Connecticut i Politechniki Wrocławskiej).

Zrównoważone strategie biznesowe, u których podstaw leżą rozwiązania chmurowe oraz odważne decyzje, są warunkiem koniecznym, by zyskać przewagę w niepewnych czasach i ukierunkować się na pomyślną, cyfrową przyszłość. Na nowym stanowisku będę wspierał spółki z sektora publicznego w kształtowaniu dalszych kompetencji z obszaru cloud IT. Również w zwiększaniu ich odporności organizacyjnej. Wspólnie z SAP holistycznie patrzymy na transformację polskich przedsiębiorstw. Upatrujemy w niej najskuteczniejszej ścieżki dla ciągłego rozwoju – mówi nowy wiceprezes i dyrektor sprzedaży SAP Polska.

  • 1
Marek Roter

Marek Roter – wiceprezes SAP Polska

 Reklama