Personalia

Marek Moczulski prezesem zarządu spółki Unitop

Prezesem zarządu spółki Unitop (dawniej Agros Trading Confectionary i Unitop-Optima) został Marek Moczulski. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu firmy Bakalland.

Unitop jest producentem sezamków i chałwy. Fabryka powstała w 1945 r. Po objęciu prezesury przez Marka Moczulskiego ma przejść proces modernizacji systemu zarządzania, odzyskać pozycję rynkową i przygotować się do dalszej ekspansji. W marcu główny akcjonariusz spółki, mBank, podjął decyzję o zwiększeniu kapitału o blisko 60 mln zł.

Przed objęciem stanowiska w spółce Unitop Marek Moczulski pełnił funkcję prezesa zarządu Bakallandu. Było to w okresie od kwietnia 2014 r. do lipca 2019 r. Wcześniej, od czerwca 2013 r. pełnił obowiązki przewodniczącego rady nadzorczej tej firmy.

Nieprzerwanie od 2011 r. sprawuje też funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Dom Development. Ponadto od 2009 r. jest niezależnym konsultantem w zakresie strategii biznesowych, doradztwa inwestycyjnego i usprawniania procesów biznesowych.

Od października 2003 do kwietnia 2009 r. był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym ZPC Mieszko. Jednocześnie pełnił funkcję niezależnego członka rady nadzorczej BGŻ Banku w latach 2005–2007. W 2000 r. objął stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Agros Fortuna, które zajmował do kwietnia 2003 r.

W okresie od listopada 1998 do kwietnia 2003 r. związany był z Grupą Kapitałową Agros (Grupa Pernod Ricard). Początkowo piastował funkcję dyrektora finansowego Agros Holdingu, a od 1999 r. członka zarządu.

W latach 1994–1998 pełnił szereg funkcji na czołowych stanowiskach w firmie Shell Gas: od kontrolera finansowego, przez dyrektora finansowego, po członka zarządu. Karierę biznesową rozpoczął na początku lat 90. jako konsultant w Price Waterhouse (obecnie PwC).

Ukończył historię i socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uzyskał również tytuł MBA na Carlson School of Management University of Minnesota. Ponadto ukończył podyplomowe studia menedżerskie oraz zarządzania finansami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

  • 1
Marek Moczulski Unitop

Marek MoczulskiReklama