Personalia

Marcin Kuśmierz pokieruje rozwojem Shopera

Funkcję prezesa zarządu firmy Shoper objął Marcin Kuśmierz. Jego celem w tej roli będzie doprowadzenie do osiągnięcia przez firmę pozycji czołowego dostawcy rozwiązań dla e-commerce w Europie. Wejście w nowe segmenty rynku i partnerstwa z globalnymi liderami e-commerce mają pomóc w realizacji tych zamierzeń.

Marcin Kuśmierz to jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów na rynku usług internetowych dla MŚP w Europie. Od 2007 r. związany z Home.pl i międzynarodową grupą Ionos jako prezes zarządu odpowiedzialny za rozwój biznesu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie nagradzany za rozwój i transformację biznesu przez polskie i międzynarodowe kapituły. Otrzymał m.in. tytuł CEO of the Year, przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych.

Ma doświadczenie w sektorze e-commerce i nowych technologii informatycznych. Jest członkiem rad nadzorczych Krajowego Integratora Płatności (Tpay), R2G Polska (Apaczka), Fly On the Cloud oraz członkiem rad doradczych w globalnych firmach technologicznych Acronis i Cloudblue.

Chcemy, aby Shoper był rozwiązaniem pierwszego wyboru dla nowych firm oraz start-upów w segmencie e-commerce. Będziemy też rozwijać ofertę usług dla profesjonalnych sprzedawców internetowych, oferując im kompletny ekosystem, oraz rozwijać partnerstwa z globalnymi liderami branży e-commerce. Naszą ambicją jest osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy na rynku europejskim – mówi Marcin Kuśmierz, nowy prezes zarządu Shopera.

Założyciel firmy i dotychczasowy prezes, Krzysztof Krawczyk, objął funkcję wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za rozwój głównych produktów, m.in. oprogramowania sklepu internetowego.

  • 1
Marcin Kuśmierz

Marcin Kuśmierz


 

Reklama