Personalia

Marc Berg nowym CEO Mytaxi

Andrew Pinnington zrezygnował z funkcji CEO firmy Mytaxi. 16 kwietnia 2018 r. przekaże swoje obowiązki Marcowi Bergowi.

Marc Berg od 2016 r. pełni funkcję dyrektora generalnego w regionie DACH firmy Klarna Group, dostawcy usług płatniczych. Czuwał nad realizacją strategicznych przejęć, jednocześnie budując mocną pozycję firmy w regionie. Oprócz wiedzy eksperckiej w dziedzinie bankowości i e-commerce ma doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych w kilku firmach technologicznych.

Obecny prezes Andrew Pinnington postanowił ustąpić ze stanowiska po udanych przejęciach strategicznych przez Mytaxi firm Hailo, Clever Taxi i Beat. Dzięki nim firma rozszerzyła obszar działania m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rumunii i Grecji. Do lipca 2016 r. Pinnington pełnił funkcję prezesa firmy Hailo, która w wyniku akwizycji stała się częścią Mytaxi.

Aplikacja do zamawiania taksówek Mytaxi działa obecnie w 11 krajach Europy i 2 Ameryki Południowej (Peru i Chile), łącznie w 70 miastach. W 2018 r. firma zamierza kontynuować strategię rozwoju w kolejnych miastach oraz wzrostu liczby użytkowników i kierowców. Mytaxi jest częścią Daimler Mobility Services, która stawia sobie za zadanie tworzenie ekosystemu mobilności skoncentrowanego na kliencie, wykorzystującego różne formy transportu.Reklama