Magdalena Dziewguć dołącza do rady nadzorczej Banku Pekao SA
28 listopada 2024 r. nadzwyczajne walne zgromadzenie Banku Pekao SA powołało Magdalenę Dziewguć w skład rady nadzorczej na wspólną, trwającą trzy lata kadencję, która rozpoczęła się 18 kwietnia 2024 r. 2 grudnia Dziewguć podjęła decyzję o rezygnacji z zasiadania w radzie nadzorczej Banku BNP Paribas. Była w niej obecna od połowy 2019 r.
Magdalena Dziewguć jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze nowych technologii. Specjalizuje się w transformacji cyfrowej i innowacjach. Jej kariera obejmuje kluczowe stanowiska w firmach Google, Exatel, Polkomtel i Orange. W Google Cloud odpowiada za rozwój operacji w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym uruchomienie pierwszego publicznego regionu technologii chmurowych w Europie Wschodniej. Sprawuje też funkcję członkini rady nadzorczej firmy InPost. Jest współzałożycielką Digital University i Stowarzyszenia LiderSHE, promującego kobiety w sferze publicznej. Jej kandydatura została zgłoszona przez Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne.
Obecnie w skład rady nadzorczej Banku Pekao wchodzą:
- Artur Olech jako przewodniczący;
- Bartosz Grześkowiak, wiceprzewodniczący;
- Artur Nowak-Far, wiceprzewodniczący;
- Anna Wawrzyńczak-Palynyczak, sekretarz;
- Krzysztof Czeszejko-Sochacki;
- Radosław Niedzielski;
- Jacek Nieścior;
- Witold Walkowiak;
- Magdalena Dziewguć.
Nowo wybrana członkini rady nadzorczej została poddana ocenie spełniania wymogów odpowiedniości.
Swoją pracę w radzie nadzorczej Banku BNP Paribas Dziewguć skomentowała:
– Miałam zaszczyt i przyjemność towarzyszyć Bankowi BNP Paribas w wielkiej zmianie, której stał się liderem w ostatnich latach. Jako „Bank zmieniającego się świata” jest przykładem wyjątkowego sukcesu w Polsce, który doskonale ilustruje to hasło. Wysiłek, jakim niewątpliwie była ta transformacja, jest dziś kapitałem doświadczenia. Na szczególne wyróżnienie zasługują również imponujące działania na rzecz różnorodności. Bank BNP Paribas stał się przykładem dla rynku kultury organizacyjnej, czerpiącej z szacunku do każdego. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy pracować nad tym, aby te wartości stawały się rynkowym standardem.
- 1