Personalia

Maciej Müldner nowym CFO w Dentsu Polska i Dentsu CEE

18 października Maciej Müldner obejmie stanowisko CFO Grupy Dentsu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako członek zarządu Dentsu Polska będzie odpowiadał za całość obszaru finansowego w polskim oddziale i na ośmiu rynkach CEE.

Do lipca tego roku Maciej Müldner był związany z Grupą Skanska. Od 2002 r. przez 10 lat pełnił rolę szefa treasury, a od 2012 r. był dyrektorem finansowym. Odpowiadał za zarządzanie finansami, zespołem finansowym i procesami, jak również za zarządzanie ryzykiem oraz kontrolę przepływów finansowych i kosztów w firmie.

W strukturach międzynarodowych Skanska Commercial Development Europe odpowiadał za proces weryfikacji i akceptacji wszystkich nowych projektów w CEE. W latach 2012–2015 zakładał i rozwijał dla Skanski działalność budowlaną i deweloperską w Rumunii. W 2021 r. był odpowiedzialny za finansowe projekty optymalizacyjne i systemowe w grupie Echo Investment.

Ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Skarbników Korporacyjnych i parokrotnym prezesem Stowarzyszenia Polskich Skarbników Korporacyjnych. W 2010 r. został uhonorowany Corporate Recognition Award for Innovation and Excellence in Risk Management przez Treasury Management International.

  • 1
Maciej Müldner

Maciej Müldner


 

Reklama