Personalia

Maciej Kawka w zespole zarządzającym Wavemakera, Łukasz Kołdys na czele działu badań

Do zespołu zarządzającego Wavemakera awansował Maciej Kawka. Odpowiada w nim za obszar strategii i badań. Łukasz Kołdys po przejściu Łukasza Pytlewskiego do GroupM objął funkcję szefa działu badań Wavemakera.

Maciej Kawka, dotąd dyrektor działu strategii Wavemakera, awansuje do zespołu zarządzającego spółki. Dotychczasowe obowiązki szefa zespołu strategicznego połączy z szerszą odpowiedzialnością za rozwój oferty agencji m.in. w obszarze nowych narzędzi czy projektów badawczych.

Pracuje dla Wavemakera (wcześniej MEC) od 2009 r. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, począwszy od media assistanta.

Na przestrzeni lat zdobywał kompetencje w obszarze planowania strategicznego, które w 2016 r. zapewniły mu awans na stanowisko dyrektora strategii. W tym samym roku współtworzył także markę doradczą Syntax, którą kieruje do dziś, oferując marketerom konsulting strategiczny.

Był współautorem wielu nagradzanych kampanii Wavemakera. Od lat m.in. dzięki jego pracy agencja plasuje się w czołówce rankingu Effie. W 2019 r. zdobyła tytuł agencji 20-lecia rankingu Effie, rok temu była agencją mediową roku.

Awans Kawki zbiega się z nominacją Łukasza Kołdysa na stanowisko szefa działu badań Wavemakera. Dotychczasowy wicedyrektor jednego z największych zespołów agencji będzie teraz kierował teamem analityków oraz badaczy obsługujących reklamodawców agencji, jak również własnych klientów.

Łukasz Kołdys pracuje dla Wavemakera od blisko dziesięciu lat. Do Wavemakera przeszedł z Omnicomu, gdzie przez 3 lata pracował jako account researcher. Wcześniej był związany z Pentorem, gdzie rozpoczynał karierę badacza. W Wavemakerze przez pierwsze lata kierował zespołem badań konsumenckich. Cztery lata temu awansował na stanowisko wicedyrektora działu. Prowadził szereg lokalnych i regionalnych projektów badawczych dla klientów firmy, a także własnych.

Dział badań Wavemakera pod jego kierownictwem zdobywał w kolejnych latach certyfikaty Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów (PKJPA).

  • 2
Maciej Kawka w zespole zarządzającym Wavemakera, Łukasz Kołdys na czele działu badań

Maciej Kawka, Wavemaker

Łukasz Kołdys, WavemakerReklama