Personalia

Łukasz Plona chief technology officerem w Cube Group

Stanowisko chief technology officera w Cube Group objął Łukasz Plona. Będzie odpowiedzialny za rozwój realizowanych w agencji projektów technologiczno-analitycznych oraz wprowadzanie innowacji.

Łukasz Plona ma doświadczenie zarówno w działaniach operacyjnych dla klientów, jak i zarządzaniu zespołami. Był ostatnio odpowiedzialny za rozwój platformy do zarządzania danymi, poszerzanie umiejętności programistycznych oraz integrowanie usług data-driven. Karierę rozpoczynał w Cube Group w dziale SEM, gdzie został team leaderem. Kolejne lata spędził w Value Media na stanowiskach m.in. head of SEM i innovation and technology directora. Przez ostatnie 5 lat pełnił funkcję innovation and technology directora w K2 Precise.

Powrót do Cube Group to dla mnie wyjątkowe wyzwanie. Tu stawiałem pierwsze kroki w digitalu i bardzo się cieszę, że nasze drogi znów się skrzyżowały. Cube Group jest agencją, która rozumie wyzwania dzisiejszego rynku i od kilku lat dynamicznie rozwija się w obszarze technologii. Będę wspierał ten rozwój moją wiedzą i doświadczeniem, by klienci agencji mogli szybciej i skuteczniej osiągać swoje cele. Przy okazji będą wprowadzali w swoich firmach innowacyjne rozwiązania technologiczne i nowe modele biznesowe – zapowiada nowy CTO. Będzie podlegał bezpośrednio zarządowi.

Do zadań chief technology officera w Cube Group należą:

  • rozbudowywanie obecnej strategii technologicznej firmy;
  • rozwijanie zespołów tworzących dla klientów systemy łączących dane oraz wspomagające działania marketingowe i sprzedażowe online i offline;
  • czuwanie nad rozbudową własnych platform zarządzania danymi (CDP);
  • dbanie o rozwiązania oparte na machine learningu oraz nowe technologie mierzenia i analizowania kampanii reklamowych.

Plona to niejedyne wzmocnienie Cube Group w ostatnich tygodniach. W listopadzie do agencji dołączył Krzysztof Trzewiczek, który objął nowo utworzone stanowisko head of development.

  • 1
Łukasz Plona

Łukasz Plona CTO w Cube GroupReklama