Personalia

Kinga Piecuch awansuje w europejskich strukturach SAP

Funkcję head of general business and global channel SAP w Europie Środkowo-Wschodniej (w tym w Austrii) obejmie Kinga Piecuch, prezes firmy w Polsce. Nową rolę będzie pełnić od 1 maja, początkowo łącząc ją z dotychczasowymi obowiązkami.

Ma 20-letnie doświadczenie w branży nowych technologii. Stanowisko prezesa firmy technologicznej SAP w Polsce objęła w 2014 r. Spółka była wtedy jedynie lokalnym oddziałem zatrudniającym 140 osób i koncentrującym się na sprzedaży oraz implementacji rozwiązań.

Została doceniona jako liderka – znalazła się w gronie top 10 najbardziej wpływowych kobiet w branży ICT. Głosami czytelników zdobyła też 3. miejsce w rankingu „Kobieta Biznesu 2015”. Jej głos w debacie na temat roli kobiet w sektorze nowych technologii jest znany i doceniany.

W nowej roli będzie odpowiadać za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do:

  • małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Austrii,
  • sieci partnerów w regionie.

W pierwszym okresie sprawowania nowej funkcji, do czasu ogłoszenia następcy, będzie łączyła tę rolę z dotychczasowymi obowiązkami prezes SAP Polska.

Kinga Piecuch ma wykształcenie ekonomiczne i doświadczenie w zarządzaniu w branży IT. Przed objęciem kierownictwa SAP Polska przez blisko 8 lat była członkinią zarządu Xerox Polska, w tym dyrektor generalną firmy. Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w polskim oddziale IBM (m.in. dyrektor sprzedaży dla MŚP).

W karierze zawodowej odpowiadała m.in. za tworzenie i wdrażanie strategii sprzedaży i marketingu, rozwój sieci partnerskich oraz nowych kanałów sprzedaży. Jej główne obszary specjalizacji to m.in: sprzedaż B2B i B2C, lead generation, budowanie relacji i kierowanie zespołem. Zarządzała organizacjami w procesach zmian i akwizycji.Reklama