Personalia

Julien Ducarroz powołany na prezesa Orange Polska

Od 1 września Julien Ducarroz pokieruje Orange Polska. 21 lipca rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę w sprawie powołania go na stanowisko prezesa zarządu.

Przez ostatnie 4 lata Julien Ducarroz kierował Orange Moldova. Wcześniej od 2007 r. był związany z Orange Romania. Dołączył do firmy jako dyrektor strategii, a od maja 2009 do maja 2016 r. kierował sprzedażą, marketingiem oraz komunikacją marketingową jako chief commercial officer.

W toku trwającej 18 lat kariery w Grupie Orange zdobył różnorodne doświadczenie na europejskich rynkach. Był szefem marketingu strategicznego, a następnie szefem marketingu mobilnego w Orange Nederland. Odpowiadał za wdrażanie zarządzania wydajnością w sześciu krajach grupy, kierował też business intelligence, czuwając nad analizami biznesowymi i poszukiwaniem nowych możliwości rozwoju.

Decyzją rady do zarządu dołączył też Jacek Kunicki, od marca 2020 r. kierujący finansami firmy. Jest on związany z Orange Polska od 2003 r. W tym czasie odpowiadał m.in. za relacje inwestorskie operatora. Od 2014 r. był szefem kontrolingu finansowego Orange w Polsce, podlegając bezpośrednio członkowi zarządu ds. finansów. Jest członkiem rady nadzorczej Networks! oraz Teltech (część Grupy Orange Polska). Przed dołączeniem do Orange pracował w zespole finansowym telekomunikacyjnego Energis Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie. Ma także dyplom MBA z Oxford Brookes University.

  • 1
Julien Ducarroz

Julien DucarrozReklama