Personalia

Jarosław Święcicki nowym CEO Gratki

20 lipca Jarosław Święcicki objął stanowisko CEO spółki Gratka. Jacek Makowski dotychczas pełniący tę funkcję rozstaje się z firmą.

Jarosław Święcicki będzie łączył funkcję CEO Gratki z obecnym stanowiskiem CEO MZN Property. Będzie odpowiedzialny na polskim rynku za serwis Gratka oraz serwisy Grupy Morizon należące do portfolio Ringier Axel Springer Media.

Jest współzałożycielem Grupy Morizon, pomysłodawcą i współtwórcą pionierskich przedsięwzięć na polskim rynku internetowym. Są wśród nich m.in.:

  • jeden z pierwszych systemów zarządzania treścią (typu CMS),
  • jeden z pierwszych zintegrowanych z WWW systemów oprogramowania dla agencji nieruchomości,
  • jeden z pierwszych portali nieruchomościowych,
  • jedna z pierwszych porównywarek produktów w polskim Internecie.

Doradzał i prowadził projekty internetowe i intranetowe dla czołowych w swoich branżach spółek, m.in. PZU, Allianz, Baker McKenzie. W latach 2003–2006 był konsultantem zarządu QXL Ricardo – właściciela sieci serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych w całej Europie.

Funkcję COO Gratki obejmuje Sławomir Topczewski, obecny COO MZN Property. Dotychczas stanowisko to obejmował Franz Kury, odpowiedzialny za cały obszar ogłoszeń w regionie CEE. Teraz zostaje on powołany do rady nadzorczej MZN Property. Trzecim członkiem zarządu spółek Gratka i MZN Property jest Maciej Lenartowicz pełniący funkcję CFO w obu podmiotach.

Przejęcie większościowego pakietu akcji MZN Property było kolejnym krokiem w poszerzaniu działalności Ringier Axel Springer Media na polskim rynku ogłoszeń. W lutym 2020 r. spółka nabyła od HKM, właściciela Polska Press Grupy, 100% akcji serwisu Gratka.pl.

  • 1
Jarosław Święcicki

Jarosław Święcicki

 Reklama