Personalia

Jakob Graf szefem regionu Europy Środkowo-Wschodniej w Automobili Lamborghini

Zmiana na tym stanowisku związana jest z rosnącą dynamiką sprzedaży firmy. Nowy szef regionu będzie w pełni odpowiedzialny za dalszy wzrost sprzedaży marki Lamborghini, jednocześnie nadzorując działania marketingowe, sprzedażowe i posprzedażowe w zróżnicowanym obszarze handlowym.

Jakob Graf karierę w branży motoryzacyjnej rozpoczął w dziale sprzedaży i marketingu marki Bentley. Od 2015 r. pełnił funkcję pre-owned managera na rynek europejski. Następnie objął stanowisko area sales managera na Europę Środkową, zarządzając rynkiem austriackim, szwajcarskim i włoskim. W 2018 r. został area sales managerem na rynku niemieckim. Zanim dołączył do Lamborghini, pracował także jako dyrektor generalny ds. planowania i dystrybucji w Audi Japan.  Ma tytuł magistra w dziedzinie biznesu międzynarodowego i marketingu.

Wśród regionu EMEA to właśnie Europa Środkowa jest dla nas strategicznym rynkiem. Coraz większe znaczenie zyskują także obszary Europy Wschodniej, które stale zwiększają swoją obecność w naszej działalności. Życzę Jakobowi wszystkiego najlepszego w jego nowej roli i wyzwaniach, które czekają na niego w tym dynamicznym regionie – komentuje Francesco Cresci, dyrektor regionu EMEA.

Automobili Lamborghini liczy dziś 180 dealerów na całym świecie, w tym 78 w regionie EMEA.

  • 1
Jakob Graf

Jakob Graf nowym szefem regionu Europy Środkowo-Wschodniej w Automobili LamborghiniReklama