Personalia

IQS z nowym członkiem zarządu segmentu Data

Firma badawcza IQS powiększyła skład zarządczy i zatrudniła nowego dyrektora odpowiedzialnego za segment Data. Stanowisko chief growth officera objął Grzegorz Giza.

Do głównych zadań, którymi zajmie się Grzegorz Giza, należą:

  • komercjalizacja aktualnych produktów IQS,
  • poszukiwanie nowych obszarów monetyzacji gromadzenia danych i analizy treści poza segmentem badawczym,
  • przygotowanie planu rozwoju spółki w segmencie Data na kolejne lata.

Zatrudnienie Grzegorza wpisuje się w naszą strategię równoczesnego rozwoju firmy zarówno w sektorze badawczym, jak i w segmencie Data. To wyjątkowe połączenie, ale jesteśmy przekonani, że to dobry kierunek. Aktualnie z obszaru data/digital/online pochodzi już niemal połowa naszej sprzedaży – mówi Alina Lempa, prezes zarządu IQS.

Nowy chief growth officer z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 1999 do 2010 r. pracował w Wolters Kluwer na stanowisku dyrektora sprzedaży i marketingu.

Później związany był z Eureka Technology Park oraz LangMedia – właścicielem platformy do nauki języków online eTutor. Pełnił role związane z zarządzaniem sprzedażą oraz rozwojem biznesowym produktów i rozwiązań online na rynku B2B i B2C. Jest także wykładowcą Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie.Reklama