Personalia

Helena Krajewska została rzeczniczką prasową Polskiej Akcji Humanitarnej

1 maja 2022 r. nastąpiła zmiana na stanowisku rzecznika prasowego Polskiej Akcji Humanitarnej. Tę rolę objęła Helena Krajewska, dotychczasowa specjalistka ds. współpracy z mediami w PAH. Zastąpiła na stanowisku Rafała Grzelewskiego, który pełnił rolę rzecznika od 2018 r.

Pracę w PAH Helena Krajewska rozpoczęła w marcu 2020 r. Została specjalistką ds. współpracy z mediami w biurze prasowym organizacji. Dołączyła do zespołu PAH po ponad 2,5 roku pracy w Forum Obywatelskiego Rozwoju, polskim think tanku. Pełniła w nim funkcję koordynatorki biura prasowego.

Uprzednio zatrudniona była m.in. w międzynarodowej organizacji regionalnej świadczącej pomoc rozwojową, Unii na rzecz Regionu Morza Śródziemnego. Odbyła także staże w Komisji Europejskiej i Parlamencie Środkowoamerykańskim z siedzibą w Gwatemali.

Jako rzeczniczka prasowa PAH będzie odpowiedzialna za:

  • kreowanie wizerunku organizacji w mediach tradycyjnych w Polsce i za granicą,
  • nadzór nad współpracą z redakcjami i dziennikarzami,
  • tworzenie strategii mediowej,
  • pozyskiwanie materiałów audiowizualnych na misjach zagranicznych.

Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim w ramach MISH, międzyobszarowych indywidualnych studiów humanistyczno-społecznych. Uzyskała podwójny tytuł magistra: w zakresie stosunków międzynarodowych oraz kulturoznawstwa Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Dotychczasowy rzecznik prasowy Rafał Grzelewski pełnił tę rolę od 2018 r. Teraz objął funkcję kierownika komunikacji i fundraisingu w Polskiej Akcji Humanitarnej.

  • 1
Helena Krajewska, nowa rzeczniczka prasowa Polskiej Akcji Humanitarnej

Helena Krajewska, nowa rzeczniczka prasowa Polskiej Akcji HumanitarnejReklama