Personalia

Grzegorz Czapski dyrektorem ds. rozwoju Allegro

W sierpniu do zespołu zarządzającego Allegro dołączył Grzegorz Czapski. Objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. rozwoju. Odpowiadać będzie za akwizycje, partnerstwa biznesowe, rozwój projektów strategicznych i nadzór właścicielski.

Poprzednio pracował w firmie Wirtualna Polska Holding, gdzie od 2014 r. był wiceprezesem. Budował od podstaw obszar e-commerce i sprawował nadzór biznesowy nad segmentami mody i urody, domu i wnętrza oraz turystyki i finansów osobistych.

Przeprowadził akwizycje kilkunastu spółek online, zarówno e-commerce, jak i mediowych. Czuwał nad integracją i restrukturyzacją nabywanych podmiotów, ich strategią rozwoju, obsadą kierowniczą i wynikami operacyjnymi. Piastował funkcje w zarządzie i radach nadzorczych.

Wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. M&A i rozwoju na region CEE w GTS Central Europe SARL, spółce portfelowej amerykańskich funduszy private equity nabytej przez Deutsche Telekom. Karierę zawodową rozpoczął w PwC. Pracował tam m.in. jako starszy menedżer w dziale doradztwa biznesowego.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Pforzheim. Ma kwalifikacje biegłego rewidenta w Polsce oraz dyplom DipIFR ACCA.

Jak mówi Przemysław Bukowski, prezes Allegro, firma nie bez powodu wzmacnia zespół doświadczonymi menedżerami. – Planujemy aktywniej niż w ostatnim czasie poszukiwać partnerstw strategicznych oraz rozwijać się poprzez akwizycje – wyjaśnia.

 Reklama