Personalia

Gabriel Ragy nowym prezesem zarządu Procter & Gamble w Europie Środkowej

Stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu Procter & Gamble w Europie Środkowej objął Gabriel Ragy. Przejmuje odpowiedzialność za działalność spółki w dziesięciu krajach: w Polsce, Czechach, Chorwacji, Słowenii, na Węgrzech, Słowacji, w krajach bałtyckich oraz na Ukrainie.

Po dołączeniu do P&G w 1998 r. Gabriel Ragy pełnił różne funkcje w obszarze zarządzania sprzedażą i strategii działań rynkowych w lokalnych, regionalnych i globalnych strukturach firmy.

Karierę w tej firmie rozpoczął w USA, obejmując różne stanowiska menedżerskie w strukturze działu sprzedaży. Później odpowiadał także za utworzenie i rozwój oddziałów P&G w Rosji, na Białorusi i w Maroku. Następnie przeniósł się do Genewy, gdzie zajmował kluczowe stanowiska w obszarze planowania i wdrażania strategii rynkowych na region Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

W kolejnych latach pełnił funkcję globalnego dyrektora ds. sprzedaży produktów z segmentu pielęgnacji urody i kosmetyków luksusowych. Awansował na wiceprezesa P&G ds. globalnego rozwoju sprzedaży, realizując plany rozwoju firmy w ponad 70 krajach. Przed powołaniem na stanowisko prezesa zarządu P&G w Europie Środkowej pełnił funkcję wiceprezesa ds. strategii i planowania działań rynkowych w Chinach.

Ukończył Lee University w stanie Tennessee oraz studia MBA na Uniwersytecie Drexela w Filadelfii, a także szereg programów rozwoju dla kadry kierowniczej, m.in. przy Akademii Wojskowej West Point i Harvard Business School.

  • 1
Gabriel Ragy

Gabriel RagyReklama