Personalia

Ewa Woroszył dołącza do zarządu Dentsu Aegis Network Polska

W Dentsu Aegis Network Polska następuje zmiana chief financial officera. Od stycznia nowym dyrektorem finansowym grupy zostaje Ewa Woroszył. Zastąpi w tej roli Tomasza Dziekana. Dołącza do zarządu.

Ewa Woroszył ma wieloletnie doświadczenie w finansach, zdobyte m.in. w branżach fin-tech, nieruchomości i konsultingu. W ostatnich pięciu latach zajmowała stanowisko global chief financial officera w Grupie G2A.com, firmie z branży e-commerce oraz technologii finansowych.

Stworzyła od podstaw dział finansowy. Pozwolił on firmie dokonać restrukturyzacji, optymalizacji kosztów i przepływów pieniężnych, wprowadzenia budżetowania oraz sprawozdawczości finansowej. Do jej obowiązków należało m.in. sprawowanie kontroli nad przygotowaniem modelu finansowego służącego do stworzenia struktury finansowania grupowego.

Wcześniej przez blisko 2 lata pełniła rolę chief finance officera w firmie deweloperskiej. Przeprowadzała ekspertyzy dotyczące strategii finansowej oraz zarządzania funkcją finansową dla międzynarodowej grupy spółek. Przepracowała także wiele lat w PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers) w Polsce oraz w Dubaju, ostatnio na stanowisku director in assurance (1997–2011).

Posiadając certyfikat FCCA, badała sprawozdania finansowe oraz doradzała klientom z międzynarodowych korporacji z wielu branż. Dodatkowo zatwierdzała sprawozdania grupowe i giełdowe dla spółek notowanych na giełdach w Nowym Jorku, Londynie i Dubaju. Jako ekspert z wieloletnim doświadczeniem była odpowiedzialna za udoskonalanie standardów badania sprawozdań finansowych w biurze PwC w Dubaju.

Tomasz Dziekan, dotychczasowy CFO grupy, pozostaje w strukturach firmy. Zmienia funkcję na chief operations officera dla pionu activation oraz członka zarządu Isobar Polska. Zadba o efektywność operacyjną. W szczególności będzie zajmował się standaryzacją modeli biznesowych i polityką cenową, usprawnianiem procesów i kontrolą strony kosztowej. Będzie także aktywnie wspierał działania x-sellowe w ramach Grupy Dentsu Aegis Network.Reklama