Personalia

Dariusz Piekarski wraca do Digitree Group jako członek rady nadzorczej

Z końcem kwietnia 2020 r. Dariusz Piekarski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu technologicznej spółki giełdowej Digitree Group. W lipcu został powołany do jej rady nadzorczej przez jednego z akcjonariuszy i założyciela spółki. Jednocześnie z rady nadzorczej odwołano Michała Recka, który zasiadał w niej od ponad roku.

Były prezes wykorzysta swoją wiedzę i doświadczenie o grupie kapitałowej, by nadzorować jej działania z zupełnie innej strony niż operacyjna, tj. z poziomu organu nadzorującego spółkę. Wieloletni członek zarządu i prezes jest również akcjonariuszem Digitree Group. Ma to przełożyć się na szczególną dbałość o wartość spółki oraz jej kapitalizację.

Od sierpnia Piekarskiego zastąpi na stanowisku prezesa Rafał Zakrzewski, który ma doświadczenie w zarządzaniu oraz kompetencje związane z branżą e-commerce oraz digital marketingiem. Przez ponad dekadę związany był z Procter & Gamble. W 2015 r. przeszedł do irlandzkiego koncernu Glanbia. W ostatnich kilku latach zajmował się tam regionem Niemiec, Beneluksu, Austrii i Szwajcarii. Budował regionalne kompetencje i narzędzia w zakresie e-commerce oraz digital marketingu.

Nowy prezes chce wykorzystać doświadczenie do rozwoju grupy jako całości, budując synergie w ramach portfolio usług, a następnie poprzez umiędzynarodowienie działalności.

  • 1
Dariusz Piekarski wraca do Digitree Group

Dariusz Piekarski wraca do Digitree GroupReklama