Personalia

Dariusz Andrian prezesem zarządu SAR

12 czerwca odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz Związku Agencji Reklamowych. Członkowie zarządu zaprezentowali strategiczne projekty statutowe i komercyjne, etapy ich realizacji oraz poinformowali o kluczowych zmianach w działalności stowarzyszenia. Wybrano również nowego prezesa. Został nim Dariusz Andrian, CEO VML Poland i Grupy Young & Rubicam Brands.

Dariusz Andrian z branżą reklamową związany jest 20 lat. Pracował m.in. w DDB i McCann. Od 2008 r. współtworzył jako partner i dyrektor generalny Grupę Heureka, która po akwizycji WPP i VML stała się największym europejskim biurem amerykańskiej agencji VML.

Od listopada 2017 r. stanowisko CEO VML Poland łączy ze stanowiskiem CEO Grupy Young & Rubicam Brands w Polsce. Kieruje agencjami VML, Y&R Advertising, Wunderman i shopper marketingowym Labstore.

Zarządza 350-osobowym zespołem z biurami w Warszawie i Krakowie. Był członkiem zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Należy do komitetu organizacyjnego Effie Awards i kapituły Mixx Awards IAB.

Zarządzana przez niego firma wielokrotnie zdobywała tytuł Interaktywnej Agencji Roku. On sam został uhonorowany tytułami Człowiek Roku przez IAB Polska, Człowiek Reklamy przez magazyn „Brief” i AdMan 2016 „Press” w kategorii Człowiek Reklamy.

Szymon Gutkowski, który pełnił funkcję prezesa SAR przez ostatnie dwie kadencje, podziękował wszystkim za współpracę i pogratulował nowemu prezesowi.

Ponadto 9 nowych agencji dołączyło do grona firm zrzeszonych w SAR. Są to: Group M, Braci Studio, OS3, Riverwood, WebTalk, Chapter 1, Grupa Manta, Mea Group, Life on Mars.

Wybrano też nowych członków zarządu. To:

  • Piotr Piętka – Publicis Media Poland
  • Maciej Waligóra – Gutenberg Networks Warszawa
  • Anna Pańczyk – Grey Group Poland
  • Marcin Jeziorski – Scholz & Friend

Odbyły się także wybory do rady nadzorczej. Na drugą kadencję zostali wybrani:

  • Katarzyna Łakińska – V&P Group
  • Igor Kaleński – BBDO Warszawa
  • Izabela Albrychiewicz – Wavemaker Poland
  • Rafał Ciszewski – K2

Marcin Gaworski kontynuuje pierwszą kadencję w radzie nadzorczej.Reklama