Personalia

Damian Zapłata nowym prezesem zarządu spółki eObuwie.pl

Nowym prezesem eObuwia.pl został Damian Zapłata. Jego głównym celem będzie wzmocnienie strategicznego rozwoju, w tym projektów na rynkach zagranicznych.

Damian Zapłata został powołany do rady nadzorczej 31 sierpnia 2021 r. i jednocześnie oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa zarządu z dniem 1 września.

To absolwent Europa Universitaet Viadrina w Niemczech. Ukończył również studia MBA na uczelni INSEAD we Francji i Singapurze. Karierę zawodową budował m.in. jako członek zarządu Allegro.pl i prezes firmy First Data Polska, do której należy marka Polcard.

Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Loyalty Partner Polska, będącego operatorem programu bonusowego Payback. W latach 2008–2010 był partnerem w McKinsey & Company. Pracował w Polsce i na wielu rynkach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Chorwacji i na Bliskim Wschodzie.

eObuwie.pl to unikalna firma, która odniosła ogromny sukces nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Przy wsparciu naszych akcjonariuszy, Grupy CCC, Polsat, A&R oraz globalnego funduszu technologicznego Softbank będziemy kontynuować strategię dynamicznego wzrostu spółki i inwestować w jej rozwój międzynarodowy.

Skupimy się na rozszerzeniu i uatrakcyjnieniu oferty dla naszych klientów m.in. poprzez rozwój brandu Modivo. Naszym priorytetem jest również wzmocnienie zasobów i zespołu technologicznego oraz rozwój szybkiej i efektywnej kosztowo logistyki, które są najważniejszymi ogniwami e-commerce. Jeszcze w tym roku uruchamiamy centrum logistyczne w Bukareszcie — zapowiada Damian Zapłata, prezes zarządu eObuwia.pl.

  • 1
Damian Zapłata

Damian ZapłataReklama