Personalia

Conor Pierce nowym prezesem Samsunga w Polsce

Funkcję prezesa Samsung Electronics Polska objął Conor Pierce, corporate vice president i dotychczasowy szef dywizji mobile (MX) na rynki Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jest drugim niekoreańskim prezesem Samsunga w Polsce, co pokazuje jego silny głos w strukturach firmy.

Pracę w Samsung Electronics Conor Pierce rozpoczął w 2015 r. na stanowisku wiceprezesa dywizji IT & mobile (IM) na rynki Wielkiej Brytanii i Irlandii. Mimo ogromnej konkurencji rynkowej i wyzwań udało się przeprowadzić firmę przez transformację cyfrową, a także utrzymać pozycję na rynku. W 2018 r. jako jedyna osoba z IM został nominowany na stanowisko corporate vice president.

Karierę buduje od ponad dwudziestu pięciu lat. Zdobywał międzynarodowe i regionalne doświadczenie, pracując dla największych firm z branży cyfrowej oraz technologicznej. Zanim dołączył do firmy Samsung, pracował dla takich firm jak Ericsson, Microsoft czy Nokia. W tej ostatniej:

  • pełnił rolę wiceprezesa na rynkach Wielkiej Brytanii i Irlandii;
  • był prezesem Nokia Turkey;
  • odpowiadał za region Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu z siedzibą w Dubaju.

W Polsce nowy prezes będzie odpowiadał za dalszy rozwój i umacnianie pozycji firmy Samsung

Obejmując swoje stanowisko w Polsce, Conor Pierce powiedział: – Polski zespół znany jest ze swoich wybitnych osiągnięć na bardzo wymagającym rynku. Wierzę, że mimo burzliwych czasów Samsung pozostanie na ścieżce wzrostu.

– Moją rolą jest torowanie drogi znakomitym ludziom, po to aby mogli osiągać to, co niemożliwe i robić to, czego nigdy wcześniej nie robili. Równie ważne są solidne relacje z partnerami. Uważam, że połączenie tych dwóch rzeczy gwarantuje sukces – dodał.

Dla nowego prezesa Samsung Polska ważne jest wspieranie różnorodności, a także rozwój biznesu w sposób zrównoważony. – Musimy chronić świat dla przyszłych pokoleń. Uważam za niezmiernie ważne wsłuchiwanie się w oczekiwania przyszłych pokoleń oraz potrzeby tych, do których nasz świat należy – podkreśla Conor Pierce, który również mocno angażuje się społecznie.

We wrześniu tego roku, wraz z członkami swojego zespołu, w ciągu 7 dni wspiął się na 7 szczytów w masywie Monte Rosa we włoskich Alpach. Wszystko po to, aby wesprzeć jedną z brytyjskich fundacji pomagającej dzieciom z chorobami mitochondrialnymi.

Zdobywca prestiżowych nagród, m.in. Mobile Industry Award za wkład, jak wniósł w rozwój branży. Były członek kadry narodowej Irlandii w pływaniu. Globtrotter, pasjonat gór, do których miłości nauczył go jego ojciec. To rodzinne dziedzictwo przekazuje teraz trójce swoich dorastających dzieci.Reklama