Personalia

Awanse polskich menedżerów w międzynarodowych strukturach SAP

Edyta Malesza-Malatrat, Aleksandra Żarkowska-Demkiw i Justyna Kędzierska awansowały w strukturach przedsiębiorstwa informatycznego SAP w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Austrii. Tomasz Piechota – w strukturach SAP Polska. Zmiany kadrowe towarzyszą utworzeniu nowej, zorientowanej na klienta struktury globalnej w firmie.

Na szczeblu europejskim region Europy Środkowej i Wschodniej oraz Austrii w strukturach SAP został dodatkowo podzielony na klastry: Centralny, Wschodni oraz Austrię.

Edyta Malesza-Malatrat objęła funkcję dyrektor marketingu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz Austrii. W nowej roli odpowiada ze wszystkie aktywności marki w tym regionie. W firmie pracuje od 2016 r. Przed objęciem obecnej funkcji kierowała działaniami marketingowymi w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wcześniej pełniła kluczowe role związane z marketingiem w firmach Cisco, Procter & Gamble oraz Guerlain.

Aleksandra Żarkowska-Demkiw została liderką marketingowego klastra regionalnego, który obejmuje Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Będzie nadzorować oraz koordynować działania na tych rynkach, ze szczególnym uwzględnieniem strategii internetowej dla wsparcia biznesu. Dotychczas pełniła funkcje dyrektor marketingu SAP Polska. W firmie od 2014 r. Wcześniej kierowała działem marketingu Xeroxa i pracowała w polskim oddziale IBM.

Justyna Kędzierska będzie odpowiadać za komunikację marki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Austrii. Przed objęciem nowej roli była odpowiedzialna za działania PR w SAP Polska. W organizacji od 2016 r. Wcześniej związana z takimi firmami jak Henkel czy Xerox oraz z agencją Partner of Promotion, gdzie realizowała projekty komunikacyjne dla marek znajdujących się w portfolio Procter & Gamble i Moët Hennessy.

Tomasz Piechota awansował na stanowisko dyrektora marketingu SAP Polska. W nowej roli będzie odpowiedzialny za stworzenie cyfrowej strategii marketingowej generującej zainteresowanie produktami marki. Z polskim oddziałem firmy związany od ponad sześciu lat. Wcześniej współpracował z Tectum Group, gdzie był odpowiedzialny za obszar telemarketingu w Europy Centralnej.

  • 1
SAP

Menedżerowie awansowani w międzynarodowych strukturach SAPReklama