Personalia

Andrzej Gibas nowym dyrektorem zarządzającym SAP Polska

SAP Polska wybrał nowego dyrektora zarządzającego. Stanowisko to objął Andrzej Gibas, menedżer z doświadczeniem w pracy w największych światowych firmach technologicznych. Zastąpi Kingę Piecuch, która w maju awansowała w europejskich strukturach firmy.

Dołączył do zespołu SAP Polska 12 sierpnia 2019 r. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie sprzedaży, zarządzania popytem i dostaw w sektorze IT. Wcześniej pełnił funkcje menedżerskie w firmach takich jak Microsoft, Oracle, IBM i Xerox.

W ostatnich latach koncentrował się na wsparciu polskich klientów z sektorów usług finansowych, produkcji i handlu detalicznego na ich ścieżce transformacji cyfrowej. Dotyczyło to szczególnie projektów w modelu chmurowym. Do jego największych osiągnięć w tym zakresie należą pierwsze masowe wdrożenia chmury publicznej w sektorze usług finansowych.

Jak mówi Andrzej Gibas, celem SAP Polska jest wsparcie nowych impulsów rozwojowych, innowacji i transformacji polskich firm w obliczu wyzwań związanych ze zmianami gospodarczymi.

Bez względu na to, czy nasz polski klient to firma z sektora MŚP, czy wielkie przedsiębiorstwo, staje przez podobnymi wyzwaniami. Są to m.in.:

  • wyższe koszty pracy,
  • coraz trudniejszy dostęp do specjalistów,
  • rosnące wymagania ze strony cyfrowego konsumenta czy partnerów biznesowych.

Aby sprostać światowej konkurencji, polskie firmy muszą przekształcać się w inteligentne przedsiębiorstwa, działać lepiej i zwinniej. SAP z pełnym wachlarzem własnych rozwiązań i technologii skutecznie wspiera klientów w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami – komentuje Andrzej Gibas.

Nowy dyrektor zarządzający podkreśla zmieniający się charakter portfolio SAP. Pozwala on skuteczniej rozwijać przedsiębiorstwa w kierunkach istotnych w obliczu zmian gospodarczych.

Andrzej Gibas ukończył studia na Wydziale Automatyki i Elektrotechniki Politechniki Świętokrzyskiej oraz studia w zakresie handlu międzynarodowego w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jest też wiceprezesem Fundacji Szczęśliwej Drogi. Wspiera ona podopiecznych placówek opiekuńczych w starcie w dorosłe życie.

Kinga Piecuch kierowała SAP Polska od stycznia 2014 r. 1 maja 2019 r. awansowała w europejskich strukturach firmy. Objęła funkcję head of general business and global channel w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Austrii. Na nowym stanowisku odpowiada za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz sieci partnerów SAP w tym regionie.Reklama