Personalia

Andriej Aleksiejenko wiceprezesem Teradata Nordics na kraje skandynawskie, Rosję, Polskę i Czechy

Terdata – wieloplatformowa firma danych działająca w chmurach obliczeniowych i danych – poinformowała o wyznaczeniu Andrieja Aleksiejenki na stanowisko wiceprezesa Teradata Nordics, odpowiedzialnego za kraje skandynawskie, Rosję, Polskę i Czechy. Nowy wiceprezes zajmie się strategią go-to-market i jej realizacją w tych krajach.

Kiedy zacząłem pracę dla firmy 13 lat temu, byłem świadkiem, jak Teradata ewoluowała w stronę firmy będącej liderem działań w chmurze dzięki sile danych przekształcającej biznes i życie codzienne ludzi. Pozostaję wierny wizji i dążeniu do budowania i wzmacniania zaufania klienta do technologii Teradata w dziedzinie usług w chmurze oraz pogłębianiu kooperacji z partnerami w regionie – mówi Andriej Aleksiejenko.

Pracę w Teradata rozpoczął w 2008 r. Obejmował kolejno stanowiska w działach finansowym i sprzedaży. Przez ostatnie 8 lat był dyrektorem lokalnym (country manager) w Rosji, gdzie przyczynił się do znacznego wzrostu pozycji firmy w tym kraju. Zbudował system resellerów w regionie i zespół go-to-market, który wypracował nagrodzony później system dwucyfrowego wzrostu wydajności.

Powołanie Aleksiejenki zbiega się z ogłoszeniem dalszego rozwoju Teradaty w regionie. Produkt firmy o nazwie Teradata Vantage będzie teraz dostępny na nowej platformie krajowej Google Cloud w Warszawie.

  • 1
Andriej Aleksiejenko

Andriej Aleksiejenko


 

Reklama