Personalia

Alina Lempa prezeską OFBOR. Jest nowy zarząd

30 sierpnia nadzwyczajne walne zebranie przedstawicieli Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku wybrało Alinę Lempę na stanowisko prezes zarządu organizacji. Nowymi członkami zarządu OFBOR zostali także: Agnieszka Gosiewska (Nielsen), Szymon Mordasiewicz (GfK), Łukasz Mazurkiewicz (ARC Rynek i Opinia), Michał Prządka (Kantar Polska) oraz Tomasz Woźniczka (PBS).

Wybór na stanowisko prezeski zarządu OFBOR to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Jestem związana z branżą badawczą od kilkunastu lat. Wiem jak ważną rolę odgrywa w niej OFBOR. Jest nie tylko twórcą branżowych samoregulacji, strażnikiem standardów etycznych i metodologicznych. To także promotor nowych rozwiązań i podejść w szeroko rozumianym obszarze market insights. Bardzo cieszę się na pracę w tak zdywersyfikowanym gronie nowego zarządu – mówi Alina Lempa.

Od 2010 r. jest ona prezeską zarządu agencji badawczej IQS. Wcześniej jako manager związana była z globalnymi firmami FMCG, m.in. Unilever i PepsiCo, a także z branżą mediową. W latach 2010–2014 oraz 2017–2021 pełniła funkcję członkini zarządu OFBOR. Od wielu lat należy także do prestiżowej światowej organizacji zrzeszającej liderów biznesu – YPO.

OFBOR jest związkiem pracodawców skupiającym wyłącznie certyfikowane agencje badawcze. Obroty jego członków wynoszą około 85% polskiego rynku badań marketingowych i społecznych. Organizacja w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Jej najważniejszym dorobkiem jest PKJPA – kompleksowy standard zapewniania jakości w badaniach.

  • 1

Alina Lempa na czele zarządu OFBORReklama