Personalia

Adam Pawlukiewicz felietonistą „Przeglądu Sportowego”

Adam Pawlukiewicz przedłuża współpracę z „Przeglądem Sportowym” i pozostanie jego felietonistą. Będzie opisywał i analizował aktualną sytuację w sporcie z perspektywy biznesu i marketingu sportowego. Jego teksty będą ukazywały się w weekendowych wydaniach „PS” lub częściej, podczas najważniejszych wydarzeń sportowych.

Pawlukiewicz to analityk sportowy (ur. 1992) związany od 2012 roku z firmą Pentagon Research. Jego analizy są podstawą do wielu procesów sponsoringowych w polskim sporcie. Doradza sportowcom, reprezentantom Polski z zakresu wizerunku i obecności w mediach. Wspiera także polskich sportowców, jest partnerem reprezentacji Polski w amp futbolu oraz Mikołaja Marczyka, rajdowego Mistrza Polski.

Pawlukiewicz to także wykładowca akademicki Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej, współpracuje z Cambridge Innovation Center. Praktyczne doświadczenie zdobywał m.in. podczas Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze, gdzie prowadził własny projekt w ramach sieci mediowej Total Sport. Wcześniej realizował projekty podczas UEFA EURO 2020, 2016 i 2012, Mistrzostw Świata 2018 FIFA w Rosji i 2014 w Brazylii, był także członkiem portorykańskiej misji olimpijskiej podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Magister nauk o kulturze fizycznej, absolwent i doktorant na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Pentagon Research to firma badająca efektywność sponsoringu sportowego i wydarzeń kulturalnych. Świadczy także usługi doradcze w obszarze sponsoringu i marketingu sportowego.

  • 1

Adam Pawlukiewicz felietonistą „Przeglądu Sportowego”

 



Reklama