Zobacz w przeglądarce, jeśli newsletter nie wyświetla się poprawnie
Marketing przy kawie
Artykuły
FELIETON ZARZĄDZANIE MARKĄ
Cięcie marketingu w czasach recesji. Jak zrobić to szybko i skutecznie – poradnik
Piotr Golczyk
Nadzieja umiera ostatnia i właśnie poczuła się gorzej. Czeka nas spowolnienie. Spowolnienie oznacza cięcia. Na szczęście hossa nie trwała na tyle długo, by firmowym samurajom zardzewiały Excele. Jest więc nadzieja, że uda się to załatwić skutecznie i szybko. Szefowie firm, chcecie wiedzieć, jak to zrobić raz-dwa? Poczytajcie.
PROMOCJE SPRZEDAŻY PSYCHOLOGIA KONSUMENTA ZARZĄDZANIE MARKĄ
Psychologia poznawcza w marketingu – heurystyki
Magdalena Węcłaś
Dlaczego od lat kupujemy ten sam płyn do mycia naczyń? Co zdecydowało, że wybraliśmy czekoladę marki X? Wielu twierdzi, że na co dzień postępuje w sposób racjonalny i działania reklamowe nie mają na nich żadnego wpływu. Nic bardziej mylnego. Często kierujemy się emocjami i uproszczeniami. Nadal nie wierzysz? Przeczytaj o przykładach błędów poznawczych i odpowiedz sobie na pytanie, czy nie zdarza ci się postępować w ten sposób.
BADANIA MARKETINGOWE ZARZĄDZANIE MARKĄ
Netflix, spirytus i praca z domu. Które marki stracą, a które zyskają na koronawirusie?
Jakub Müller
Epidemia koronawirusa rodzi pytania, które marki w tych warunkach stracą, a które zyskają. Przegranych będzie więcej, choć brandy z kilku kategorii produktowych mogą liczyć na zysk. Prawdziwym testem społecznym będzie jednak masowa praca zdalna.
INFLUENCER MARKETING
Koniec ery influencerów. Czas na kuratorów
Mateusz Lubczański
Opiekunowie marek reagują na radykalną zmianę na Instagramie – całkowite ukrycie lajków pod zdjęciami. Ewolucja ekosystemu mediów społecznościowych sprawia, że na znaczeniu zyskuje grupa osób, które obecnie określa się mianem kuratorów. Czy to początek zupełnie nowego trendu?
STORYTELLING TRENDY ZARZĄDZANIE MARKĄ
Dlaczego jesteśmy świadkami końca marek ikon? Kolejnych Nike Air Jordan nie będzie
Jakub Müller
Sformułowanie ikona kulturowa jest nadużywane. W ten sposób błędnie określa się hity jednego sezonu, których sukces jest raczej efektem mody. Prawdziwe marki ikony, takie jak Nike, Harley-Davidson czy film „Easy Rider” są ponadczasowe. Strateg Ana Andjelić postawiła teraz tezę, że takich ikon będzie coraz mniej. Wskazała też pięć powodów, dlaczego tak się dzieje.
CONTENT MARKETING MARKETING INTERNETOWY MARKETING MOBILNY
Milenialsi i Gen Z – jak do nich mówić w imieniu marek?
Paweł Kardel
Wam też zdarzyło się kiedyś pomylić zetki z milenialsami? Łatwo tu o dezorientację, bo granice oddzielające jedno pokolenie od drugiego są nieostre. Nigdy wcześniej przemiany generacyjne nie następowały tak szybko. A specyfikę generacji Y i Z dobrze jest znać – wcale nie po to, by nadmiernie ulegać tendencji do pokoleniowego szufladkowania.
MARKETING SPORTOWY ZARZĄDZANIE MARKĄ
Marka Under Armour coraz bardziej rozbrojona. Drugim Nike już raczej nie zostanie
Jakub Müller
Przez lata Under Armour miała doskonałą passę. Złote dziecko branży odzieży sportowej w USA rosło tak szybko, że wróżono mu przejęcie pozycji Nike’a, a później podbicie zagranicznych rynków. Dzisiaj, po serii marketingowych błędów, szanse na to są mizerne. Marka próbuje odwrócić spadek sprzedaży, wprowadzając nową strategię marketingową.
CONTENT MARKETING FELIETON STORYTELLING
Storytelling a domysł językowy i kompetencje tekstualne odbiorcy – cenna wiedza dla tych, którzy tworzą opowieści
Marek Staniszewski
Pewna słynna anegdota opowiada o tym, jak w latach 20. ubiegłego wieku w trakcie spotkania z zaprzyjaźnionymi twórcami Ernest Hemingway stwierdził, że potrafi stworzyć całą poruszającą historię przy użyciu zaledwie sześciu słów. Przyjęto nawet zakłady, które Hemingway wygrał, kiedy na kawiarnianej serwetce skreślił następujące słowa: „Na sprzedaż: dziecięce buciki, nigdy nienoszone” (For sale: Baby shoes. Never worn).
MARKETING SPOŁECZNOŚCIOWY PUBLIC RELATIONS ZARZĄDZANIE MARKĄ
Najgorszy zawód świata: moderator social media
Jakub Müller
Nowy raport New York University, zatytułowany „Who Moderates the Social Media Giants” wskazuje, że brak technologii wcale nie jest głównym problemem moderacji treści mediów społecznościowych. Jest nim outsourcing i optymalizacja, czyli zlecanie moderacji zewnętrznym firmom. Oczywiście po to, żeby ciąć koszty.
BRAND PURPOSE CSR ESG PUBLIC RELATIONS
CSR w dobie pandemii. Zestawienie działań marek na polskim rynku
Martyna Borowik
Kryzys, jakim jest pandemia koronawirusa, to wielki sprawdzian zarówno dla firm, jak i agencji marketingowych. Wiele z nich wykorzystuje ten czas na działania CSR-owe. Poniżej – garść przykładów.
CSR ESG FELIETON ZARZĄDZANIE MARKĄ
Coca-Cola i wielki mikrob strachu
Michał Kociankowski
Coca-Cola postanowiła z powodu pandemii zawiesić wszystkie działania reklamowe. Milczenie brandu ma trwać do odwołania, czyli przynajmniej kwartał. Z rynku reklamowego wyparowało 1,5 miliarda dolarów. Na pomoc w walce z pandemią pojawiło się 120 milionów, może będzie więcej. Nie brakuje pozytywnych ocen tej sytuacji.
CONTENT MARKETING MARKETING SPOŁECZNOŚCIOWY
Promowanie marki na TikToku to dziecinada? Lepiej zobacz, kto już się tam „bawi”
Agnieszka Kądziołka
Nie znasz jeszcze zbyt dobrze TikToka? Nie skreślaj go bez choćby chwili namysłu nad tym, czy nie mógłby być jednym z kanałów komunikacji twojej marki. W końcu nie da się ukryć, że działania reklamowe w mediach społecznościowych nieustannie drożeją, a młodsze pokolenia rezygnują z dotychczasowych platform na rzecz nowych aplikacji. I dostrzegają to kolejne marki z dość zaskakujących nieraz branż.
Espresso
Ewa Chodakowska na wojnie z fankami?
Idealne święta według Apartu. Reklama z udziałem Sochy, Lewandowskiej i Wieniawy
Medicine przeprasza za kampanię o „bólu istnienia”, a Masłowska narzeka, że jej nie zrozumiano
mBank stał się ęśąćż. Inne marki odnoszą się w social media do wpadki banku z powiadomieniami push
Samobójstwo na TikToku – zanim firma zadzwoniła na policję, opracowała strategię PR
Podlaskie zapłaciło 50 tys. zł za wulgarny film Lorda Kruszwila mający promować region
Reebok kończy współpracę z marką CrossFit po komentarzu CEO programu na temat George’a Floyda
Katarzyna Zielińska dzieli się sposobami na zdrowe życie i je w McDonald’s
„Głośni w łóżku” – rusza kampania marki Durex
Lego wstrzymuje komunikację zestawów klocków z policjantami po protestach związanych ze śmiercią George’a Floyda
Facebook Twitter" Youtube LinkedIn RSS Email
EspressoArtykułyWywiadyWydarzenia
Marketing przy kawie Marketing przy Kawie
ul. Mogilska 43, 31-545 Kraków
redakcja@marketingprzykawie.pl

Wydawca: Ideatrend Sp. z o.o.,
ul. Mogilska 43, 31-545 Kraków, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS 0000866582 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6793207324, REGON 387370151
Otrzymałeś tę wiadomość, ponieważ zasubskrybowałeś nasz newsletter.