Zobacz w przeglądarce, jeśli newsletter nie wyświetla się poprawnie
Marketing przy kawie
Artykuły
ANALITYKA INTERNETOWA KAMPANIE REKLAMOWE MARKETING INTERNETOWY ZARZĄDZANIE MARKĄ
Bańka reklamy internetowej: jak zła matematyka szkodzi markom bardziej niż brak matematyki
Jakub Müller
Dotarcie do milionów konsumentów jest dla marek tańsze niż kiedykolwiek wcześniej. Internetowe bannery, posty sponsorowane, działania w wyszukiwarkach… Wszystko to jest szybkie i łatwe w targetowaniu. Do tego duża liczba stacji telewizyjnych, radiowych, kanały niestandardowe. Ale wiele globalnych firm bije na alarm, narzekając na spadek skuteczności kampanii reklamowych i spadek długofalowej wartości marek.
BADANIA MARKETINGOWE ZARZĄDZANIE MARKĄ
Mit milenialsów
Jakub Müller
Czy milenialsi to grupa radykalnie różna od poprzednich pokoleń? Czy podejmuje inne decyzje zakupowe niż starsi konsumenci? Najnowsze badania podważają to rozpowszechnione przekonanie. A uzasadniało ono wiele decyzji biznesowych, w tym tworzenie specjalnych marek dla milenialsów.
FELIETON ZARZĄDZANIE MARKĄ
Nienawidzę marketingu. A właściwie tego, co dziś nazywa się marketingiem
Piotr Golczyk
Marketing to istota biznesu. Jedyne źródło zysku, podczas gdy reszta to tylko koszt. Tak mówił Peter Drucker, tak głosi wiedza akademicka. W realiach wygląda to zupełnie inaczej. Zwykle marketing jest traktowany jak niesforny uczniak, przepytywany i strofowany przez dyrektora szkoły za kosztowne psikusy, które nazywa projektami. Towarzyszy mu brak zaufania biznesu i zły PR w innych działach. A jego specjaliści próbują przenosić góry, żeby dowieźć zadowolenie. Cokolwiek by ono znaczyło. Dlaczego tak się dzieje?
ANALITYKA INTERNETOWA FELIETON MARKETING INTERNETOWY
Trzymać się zasad, a nie swojej bańki
Jacek Szlak
W listopadzie ubiegłego roku zdarzyły się dwa ataki na autora bestsellerowych książek biznesowych, Gary’ego Vaynerchuka. Jeden przyszedł z polskiego podwórka, z vloga „Bez schematu”, drugi pojawił się w „Marketing Week”. Oba te krytyczne głosy niech będą dla nas zarówno przestrogą, by nie ulegać owczemu pędowi, jak i wskazówką, by zawsze szukać lepszej, sprawdzonej wiedzy.
ANALITYKA INTERNETOWA E-COMMERCE INFLUENCER MARKETING ZARZĄDZANIE MARKĄ
Arii i niesprzedane koszulki, czyli choroba wieku influencerskiego
Jakub Müller
Instagramerka z Miami, mimo że ma ponad 2 mln obserwujących, sprzedała poprzez swoje konto mniej niż 36 T-shirtów. Taka sytuacja nie świadczy jednak o kryzysie influencer marketingu. Przeciwnie, może przyspieszyć jego dojrzewanie.
BRAND PURPOSE MARKETING SPORTOWY PUBLIC RELATIONS
Nike nie radzi sobie z kobietami. I wcale nie chodzi o rynek odzieży sportowej
Mateusz Lubczański
Miała myśli samobójcze, straciła okres na trzy lata i złamała pięć kości. Tak skończyła się przygoda Mary Cain, obiecującej sportsmenki, z obozem sportowym w Oregonie. Może sprawa zostałaby zamieciona pod dywan, gdyby nie fakt, że cały program sygnowała marka Nike.
DESIGN MARKETING WIRUSOWY REAL-TIME MARKETING ZARZĄDZANIE MARKĄ
Pouczająca kariera SOR-u w Sieradzu
Jacek Szlak
Szpitalny oddział ratunkowy w Sieradzu stał się w ubiegłym tygodniu obiektem zainteresowania internautów, źródłem memów oraz pomysłów na real-time marketing. Wszystko z powodu grafiki na ścianach pomieszczeń oddziału. Jej popularność może nasuwać sporo ciekawych obserwacji marketingowych.
CUSTOMER EXPERIENCE E-COMMERCE PSYCHOLOGIA KONSUMENTA ZARZĄDZANIE MARKĄ
Netflix, Instagram, Apple: kolorowa pętla nawyku
Jakub Müller
Użytkownicy Netflixa, gdy czują się przytłoczeni liczbą filmów i seriali do wyboru, nierzadko przełączają się na tradycyjną telewizję. Tacy konsumenci stanowią jednak mniejszość. Marki w internecie doskonale potrafią wykorzystywać wskazówki aktywujące tzw. pętlę nawyku. Na przykład kolory.
BADANIA MARKETINGOWE TRENDY
Dżentelmeni, instachłopcy czy faceci?
Barbara Frątczak-Rudnicka
Dużo się dzisiaj pisze o kobietach. O kobietach w rolach matek, partnerek, rolach pracowniczych, jako konsumentkach. A co z mężczyznami? Firma 4P przeprowadziła badanie poświęcone zmieniającej się męskości, które przedstawiła w raporcie „Nowi mężczyźni(?) 4P/2019”.
BRAND PURPOSE PUBLIC RELATIONS ZARZĄDZANIE MARKĄ
Dlaczego kampania Gillette o męskości oraz Coca-Coli z pustą butelką nie zadziałały? Recepta na skuteczny brand purpose
Jakub Müller
Ostatnio falę krytyki wywołała akcja Coca-Coli, która wysłała influencerom i mediom pustą plastikową butelkę. Dlaczego kolejne globalne i doświadczone marki tworzą kampanie brand purpose i popełniają ciągle te same błędy? Strateg Martina Olbertova zidentyfikowała cztery najczęstsze i podała praktyczną receptę, jak ich unikać.
BADANIA MARKETINGOWE ZARZĄDZANIE MARKĄ
Firmy potrzebują redefinicji roli marketingu, ale czy są na nią gotowe?
Piotr Piętka
Marketing ma dziś przed sobą niepowtarzalną szansę. Może wybić się i zająć pozycję, w której będzie mógł wnosić główny wkład we wzrost biznesu w firmach. Dlatego Publicis Groupe ogłosiła niedawno start projektu „Polski CMO A.D. 2019”. Ma on wspierać dyrektorów marketingu w budowaniu ich silnej i zdefiniowanej od nowa pozycji w organizacjach. Pisze o tym szef Publicis Groupe Polska, Piotr Piętka.
LUDZIE I FIRMY TRENDY ZARZĄDZANIE MARKĄ
Czy dyrektor marketingu staje się w firmie niepotrzebny? Polscy eksperci zastanawiają się nad przyszłością tego stanowiska
Redakcja
Latem tego roku ze swoich funkcji zrezygnowali CMO takich firm jak McDonald’s, Johnson & Johnson, Lyft czy Uber. Organizacje nie spieszą się z ponownym obsadzaniem tych stanowisk. Niektóre podzieliły ich kompetencje między innych członków managementu. Jak to wróży przyszłości CMO w przedsiębiorstwie? Zapytaliśmy o to dyrektorów marketingu, członków IAA Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy.
ANALITYKA INTERNETOWA BADANIA MARKETINGOWE MARKETING SPOŁECZNOŚCIOWY
Użytkownicy social media w Polsce 2019. Ciekawostki statystyczne wychwycone w popularnym raporcie i nie tylko
Łukasz Wołek
Kilka dni temu światło dzienne ujrzał raport „Digital 2019 Poland”, opracowany przez Hootsuite i We Are Social. Przez wielu z niecierpliwością wyczekiwany, a po publikacji udostępniany jako raport pokazujący przełomowe dane. Czy faktycznie zawiera on aż takie rewelacje?
CONTENT MARKETING MARKETING INTERNETOWY
Jak pisać teksty SEO, a czego się wystrzegać. Błędy popełniane przez SEO copywriterów
Magdalena Wardęcka
Tworzenie bezwartościowego contentu jest największym błędem popełnianym przez SEO copywriterów. Dobry tekst ma sprzedawać, odpowiadać na pytania, przekazywać wartość merytoryczną, a tym samym budować wiarygodność witryny i korzystnie wpływać na jej pozycjonowanie. O tym bardzo często zapominają copywriterzy. Jakie jeszcze błędy najczęściej popełniają i co mogą zrobić, żeby ich unikać?
BRANDED CONTENT CONTENT MARKETING E-COMMERCE STORYTELLING
Druk, ekrany i tradycyjny storytelling. Jak marki łączą nowe technologie i pozornie wymierające narzędzia reklamowe
Redakcja
Media branżowe i mainstreamowe chętnie ogłaszają śmierć kolejnych narzędzi marketingowych, a nawet całych kategorii produktowych. Sprawcami mają być nowe technologie. Tymczasem globalne i polskie marki łączą stare z nowym, żeby przyciągnąć rozproszonego konsumenta.
BRAND PURPOSE KAMPANIE REKLAMOWE PUBLIC RELATIONS ZARZĄDZANIE MARKĄ
Adrian i kampania z wątkiem przemocy wobec kobiet. Dobra kontynuacja trafnie obranego kierunku czy ślepa uliczka? Eksperci oceniają
Redakcja
Reklamy producenta rajstop ze Zgierza, firmy Adrian, znamy od lat. Swoje produkty pokazywał on już w sąsiedztwie haseł takich jak „Uzależniona, ale nie gorsza” czy „Uwierz! Rak. To się leczy” – w kontekście nowotworu piersi. Czy najnowsze „Walcz o siebie! Ja to zrobiłam!!”, wygłaszane przez Karolinę Piasecką, byłą żonę eks-polityka, ofiarę przemocy domowej, brzmi przekonująco na tle dotychczasowej strategii komunikacji? Zapytaliśmy ekspertów.
MARKETING MOBILNY MARKETING SPOŁECZNOŚCIOWY MARKETING WIRUSOWY
Tik-tak? Tok. Czym jest ta aplikacja i skąd się bierze jej popularność
Joanna Burdek
Skąd się bierze fenomen TikToka? Co można w tej aplikacji robić i… czy branża reklamowa nie jest na nią za stara? O niesfornym TikToku pisze Joanna Burdek z agencji Brand Useful.
Facebook Twitter" Youtube LinkedIn RSS Email
EspressoArtykułyWywiadyWydarzenia
Marketing przy kawie Marketing przy Kawie
ul. Mogilska 43, 31-545 Kraków
redakcja@marketingprzykawie.pl

Wydawca: Ideatrend Sp. z o.o.,
ul. Mogilska 43, 31-545 Kraków, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS 0000866582 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6793207324, REGON 387370151
Otrzymałeś tę wiadomość, ponieważ zasubskrybowałeś nasz newsletter.

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera oraz nie chcesz już mieć dostępu do artykułów w Marketingu przy Kawie, wypisz się z newslettera i zrezygnuj z dostępu do artykułów
Delivered by FreshMail