Zobacz w przeglądarce, jeśli newsletter nie wyświetla się poprawnie
Marketing przy kawie
Wywiady
10.05.2018
Projektowanie doświadczeń nigdy się nie kończy

Większości świadomych firm nie chodzi o to, żeby mieć coś, co będzie łatwe albo przyjemne w użyciu. Może to zabrzmi okrutnie, ale zależy im na czymś, co będzie przynosić zyski.

Z Hubertem Turajem, user experience directorem w studiu EDISONDA rozmawia Jacek Szlak
11.06.2018
Pokonać obawy przed wielką zmianą

Kampania piwa EB „Tymczasem” trwa już od roku. Nadal pozostaje jednak akcją, w której sportretowano młodych konsumentów w sposób wyjątkowy na polskim rynku.

Prace nad strategią działań i pozycjonowaniem brandu wspomina Igor Zajda, Grupa Żywiec. Zdradza sporo szczegółów badawczych, kreatywnych i przetargowych.
Artykuły
ZARZĄDZANIE MARKĄ
14 spektakularnych porażek marketingowych
Jakub Müller, Joanna Chłopek
Pomysł sprzeczny z duchem czasu, nietrafne rozszerzenie marki, za wysoka cena... Niekiedy zaś brak inwestycji w odpowiednim momencie wskutek przeoczenia rynkowych szans. Przyczyny marketingowych niepowodzeń bywają najróżniejsze. Zdarza się też, że pomysł, który kiedyś nie wypalił, odżywa na nowo. Świadczy o tym przykład z polskiego rynku zawarty w tym przeglądzie.
KAMPANIE REKLAMOWE PROGRAMY LOJALNOŚCIOWE I CRM PROMOCJE SPRZEDAŻY
Gang Świeżaków wraca jako Gang Słodziaków. Dlaczego prosty program punktowy zadziałał w Biedronce, a nie zadziałał w wielu innych sieciach handlowych?
Jakub Müller
Dzisiaj rusza nowa edycja jednej z najlepszych akcji w historii polskiego marketingu. Jej mechanizm jest identyczny jak w przypadku ubiegłorocznego Gangu Świeżaków. To połączenie psychologicznych trików, dobrej organizacji i odpowiedniego wyboru momentu na start. Właśnie brak tego ostatniego czynnika sprawił, że podobne programy z maskotkami prowadzone przez inne sieci handlowe kończyły się klapą.
KAMPANIE REKLAMOWE REKLAMA ZEWNĘTRZNA ZARZĄDZANIE MARKĄ
Co kampania McDonald’s nagrodzona w Cannes Lions mówi o współczesnym brandingu? Bądź wyrazisty, a nie wyróżnialny. Albo zgiń
Jakub Müller
Na festiwalu Cannes Lions 2018 w kategorii outdoor zwyciężyła kampania „Next Exit”. W Polsce przeszła bez większego echa, ale warto się jej przyjrzeć. Pokazuje, w jakim kierunku zmierza zarządzanie marką. Ważniejsze niż wyróżnienie brandu staje się budowanie wyrazistych zasobów i wykorzystywanie ich w różnych mediach.
BADANIA MARKETINGOWE
X, Y, Z, czyli o pułapce szufladkowania pokoleniowego
Marek Tobota
W Polsce dość bezrefleksyjnie przyjęliśmy narrację pokoleniową, umniejszając istotę innych warunków kształtujących dorastającą młodzież w latach 80. i 90. Clickbaitowe tytuły to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod powierzchnią kryje się cała masa badań i strategii marketingowych, które wychodząc od założeń pokoleniowych, mogą prowadzić w ślepą uliczkę.
ANALITYKA INTERNETOWA BADANIA MARKETINGOWE
NPS vs. RFM – który wskaźnik lepiej nadaje się do badań klientów?
Piotr Sadowski
Czy firmy powinny badać swoich klientów? Ten temat już od dawna nie budzi dyskusji. Twierdząca odpowiedź jest oczywista. Teraz na pierwszy plan wysuwa się pytanie: jak ich badać? Możliwości w tym zakresie są szerokie. Istnieje sporo wskaźników badawczych, które można zastosować w badaniach klientów. Ale który z nich jest najlepszy? Weźmy pod lupę dwa dość często stosowane.
CUSTOMER EXPERIENCE MARKETING SPOŁECZNOŚCIOWY OBSŁUGA KLIENTA
Jak zmieniła się ścieżka konsumencka w ciągu ostatniej dekady? Jak na to reagować?
Michał Szczepański
Jakie rozwiązania komunikacyjne najlepiej przysłużą się naszym produktom i usługom? Decyzje o ich wyborze często opieramy na dotychczasowym doświadczeniu, ono zaś wynika z projektów zrealizowanych w ciągu wielu lat. Tymczasem w ścieżce zakupowej w ostatnim dziesięcioleciu zaszły zmiany. Zaktualizujmy swoją percepcję konsumenta, zanim zaproponujemy mu coś nowego.
BADANIA MARKETINGOWE FELIETON ZARZĄDZANIE MARKĄ
Nadchodzi renesans masowej komunikacji
Jacek Szlak
Zamierzasz przedłużyć abonament w telekomie. Niestety, oferta dla Ciebie jest gorsza niż dla nowego klienta. Nie chcą Cię zatrzymać, zaangażować. Nie walczą do upadłego o Twoją lojalność. Wrzucasz wpis na Facebooka, jakie to podłe, jak bardzo odległe od marketingu relacji. Dlaczego nie pomyślą o zasadzie Pareto?
BADANIA MARKETINGOWE MARKETING SPOŁECZNOŚCIOWY TRENDY
Co to jest fad? Czy jest godny uwagi w marketingu?
Joanna Chłopek
Irracjonalne zachowania kolektywne, spontaniczne zachowania naśladowcze. Pseudowydarzenia, owczy pęd, debilne wariactwa. Tak często określane są fady. Te efemeryczne zjawiska trudno jest przewidywać i kreować. Za to marki, którym uda się pod nie podpiąć w odpowiednim momencie, mają szansę na spory sukces. Fady były jednym z tematów omawianych podczas ubiegłorocznego Kongresu Badaczy Rynku i Opinii.
PUBLIC RELATIONS ZARZĄDZANIE MARKĄ
Igreku, pracuj u mnie! Marka pracodawcy w oczach milenialsów
Jonasz Wiercioch
Jacy właściwie są pracownicy i konsumenci z pokolenia Y? Aby rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie, trzeba sięgnąć do wyników badań, a nie do obiegowych opinii. I lepiej z tym nie zwlekać. Dobre zrozumienie tej grupy będzie coraz istotniejsze dla pracodawców i nie tylko.
TRENDY ZARZĄDZANIE MARKĄ
Śpieszmy się kochać agencje – 5 znanych agencji, które w ostatnich latach zniknęły z polskiego rynku
Jakub Müller
Grudniowa likwidacja Epic Makers zaskoczyła wszystkich. W końcu ta sieć partnerska działała na prężnym rynku współpracy z youtube’erami. Historia pokazuje jednak, że agencje marketingowe od upadku zwykle dzieli niewiele. Najbardziej czujne muszą być zaś te należące do większych holdingów.
KAMPANIE REKLAMOWE ZARZĄDZANIE MARKĄ
Dwa Santandery, dwie kampanie. Kto się w tym połapie? Eksperci oceniają
Redakcja
Santander Consumer Bank ma za ambasadorkę Justynę Kowalczyk, która w nowym spocie szerokim uśmiechem wita hasło: „Zmieniamy logo, nie zasady”. W reklamie Santander Banku Polska Łukasz Nowicki zapewnia, że instytucja z płomieniem w logo, należąca do globalnej grupy kapitałowej, gwarantuje bezpieczeństwo. Jak wielu odbiorców zorientuje się, że to kampanie dwóch różnych banków? I jak obecną sytuację z dwoma Santanderami oceniają eksperci branży marketingu?
BADANIA MARKETINGOWE MARKETING SPOŁECZNOŚCIOWY
Głupie obrazki z internetu
Krzysztof Domeradzki, Michał Zajdel
Pierwszym dużym memem 2018 roku był Tide Pod Challenge. Niebezpieczna internetowa zabawa w zjadanie kapsułek piorących zapewne skończy się niewesoło dla producenta detergentu. Będzie prawdopodobnie musiał zmienić wygląd swojego produktu. A zaczęło się od żartobliwej sieciowej publikacji...
Oferty pracy

/

/

/
Wydarzenia
7.03.2019 - 8.03.2019
Mobile Trends Conference 2019
4.04.2019
Cyber Transformations
21.03.2019
Social Media Show
Facebook Twitter" Youtube LinkedIn RSS Email
EspressoArtykułyWywiadyWydarzenia
Marketing przy kawie Marketing przy Kawie
ul. Mogilska 43, 31-545 Kraków
redakcja@marketingprzykawie.pl

Wydawca: Ideatrend Sp. z o.o.,
ul. Mogilska 43, 31-545 Kraków, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS 0000866582 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6793207324, REGON 387370151
Otrzymałeś tę wiadomość, ponieważ zasubskrybowałeś nasz newsletter.

Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera oraz nie chcesz już mieć dostępu do artykułów w Marketingu przy Kawie, wypisz się z newslettera i zrezygnuj z dostępu do artykułów
Delivered by FreshMail