- 3
- 1
Żywiec promuje nowe piwa i butelki zwrotne
W spotach emitowanych od 1 maja Żywiec promuje bezalkoholowe piwa smakowe. Podkreśla również zalety butelek zwrotnych.
W kampanii majowej marka Żywiec prezentuje piwa:
- Lemonż z nutą coli 0,0%
- Grejpfruż z nutą acai 0,0%
- Tropikaż z nutą imbiru 0,0%
Kampanię wspiera Jakub z Ciechanowa (raper Jakub Grabowski), który został zatrudniony w Grupie Żywiec na stanowisku „młodszego specjalisty ds. Ż”. Promując piwo, wyruszył w Polskę, a swoje przygody relacjonuje w mediach społecznościowych.
Jakub z Ciechanowa jest elementem kampanii reklamowej związanej z promocją nowej serii bezalkoholowych piw Żywiec skierowaną do grupy młodych odbiorców w ramach platformy komunikacyjnej “Cho na Ż”.
Kampania bazuje na digital storytellingu, czyli cyfrowych opowieściach. Postać Jakuba nie ma być kolejnym popularnym influencerem. Jako pracownik Żywca komunikuje się poprzez różne kanały social media. W efekcie, kiedy Jakub poszedł na rozmowę kwalifikacyjną, fani życzyli mu powodzenia na LinkedInie. Tym sposobem tworzy się historia, która zmienia ramy standardowej reklamy w serial, który rozgrywa się na oczach odbiorców.
Debiutem Jakuba stało się założenie profilu na portalu LinkedIn, kolejnymi etapami będą relacje z tworzenia kampanii nowych smaków piwa Żywiec.
Oprócz sygnalizowania wprowadzenia nowości smakowych marka w spotach podkreśla, że stosuje butelki zwrotne. Ich wprowadzenie stanowi krok w realizacji celów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy.
Za kreację oraz komunikację ATL odpowiada 2012 Agency, a za działania digital i w mediach społecznościowych – agencja Feeders. Działania BTL koordynuje agencja Artegence. Kampanie dla Żywca planuje i kupuje dom mediowy Starcom. Działania PR prowadzi agencja Hope. Spoty wyprodukował dom produkcyjny Opus Film, a wyreżyserował Tadeusz Śliwa. Postprodukcją obrazu zajęło się studio Heaven Post, udźwiękowieniem – studio Głośno.
Kampania wystartowała 27 marca i trwa do połowy maja 2023 roku.
- 1