Zygmunt Bauman gościem specjalnym XIV Kongresu Badaczy
  • 0
  • 1
13.09.2013

Zygmunt Bauman gościem specjalnym XIV Kongresu Badaczy

Odbywający się 17 i 18 października XIV Kongres Badaczy Rynku i Opinii będzie gościł prof. Zygmunta Baumana. Najbardziej znany w świecie polski socjolog wygłosi przemówienie pt. „Sklep jako apteka”. Ponadto w programie imprezy znalazło się ponad 40 wystąpień. Myśl przewodnia kongresu to „Nowe źródła, nowe narzędzia: nowe możliwości”.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

48730 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

bc

7 lat temu

Sklep jako apteka - a państwo jako ogród...

Idąc za wikipedią, Zygmunt Bauman mówi: „...Obozy koncentracyjne były swoistym laboratorium, w którym testowano jak dalece właściwe nowoczesności mechanizmy władzy biurokratycznej i jej wszechobecności mogą się posunąć w kontrolowaniu, zarządzaniu, mechanizowaniu i dysponowaniu każdą jednostką dla swoich potrzeb. Stosujące powyższe praktyki państwa Bauman nazywa państwami ogrodniczymi.” (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Bauman)

Znane są proste fakty dotyczące Baumana – praca dla stalinowskiego aparatu represji - profesor nigdy się z tego nie wytłumaczył, nie przeprosił, a wręcz sprawia wrażenie, że lata 1945-1953, gdy pracował w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czyli specjalnym oddziale wojskowym tropiącym bohaterów podziemia niepodległościowego, odpowiedniku sowieckiej NKWD jest czymś normalnym.

Wstydu nie macie, panie Janusz Durlik et consortes

Rozwiń komentarze

13 września 2013

12 września 2013