Żubr ponownie znika z etykiet piwa, by chronić zagrożone gatunki zwierząt
  • 0
  • 2
8.07.2020

Żubr ponownie znika z etykiet piwa, by chronić zagrożone gatunki zwierząt

Marka piwna Żubr wraca z akcją ratowania zagrożonych zwierząt. Tym razem będzie chronić pięć gatunków. Na puszkach i butelkach piwa znajdą się: niedźwiedź, wilk, orzeł, ryś i sóweczka.

Partnerem tegorocznej edycji jest Białowieski Park Narodowy. Fundusz Żubra dla Przyrody zakupi dla niego sprzęt o wartości miliona złotych. Będzie to m.in. leśny ambulans terenowy, dron czy laboratorium diagnostyczne do lecznicy dla zwierząt.

W 2019 r. marka zorganizowała pierwszą edycję akcji. Wtedy na puszkach i butelkach pojawiły się wilk, ryś i sóweczka. Marka wsparła zaś kwotą miliona złotych programy ochronne zagrożonych gatunków prowadzone przez WWF Polska.

Sukces pierwszej edycji akcji bardzo nas ucieszył. Aż 95% Polaków oceniło ją pozytywnie. Zaangażowanie w tę akcję, nie tylko konsumentów Żubra, przekroczyło wszelkie nasze oczekiwania. Cieszy, że wzrosła świadomość konieczności ochrony zagrożonych gatunków i sympatia do samego wilka, rysia czy sóweczki.

Teraz idziemy za ciosem i dajemy miłośnikom Żubra możliwość wsparcia aż pięciu gatunków zwierząt, a Fundusz Żubra zakupi sprzęt, który będzie je ratował. Tą akcją realizujemy misję Żubra i przyczyniamy się do ochrony bezcennej polskiej przyrody. Nikt z nas nie chciałby przecież, żeby z polskich lasów bezpowrotnie zniknęły rysie czy niedźwiedzie – przekonuje Radosław Czapczyk, senior brand manager marki Żubr.

Start drugiej edycji akcji CSR-owej poprzedziło powołanie w kwietniu tego roku Funduszu Żubra dla Przyrody. Wsparł on finansowo ratowanie płonących torfowisk Biebrzańskiego Parku Narodowego, a jego celem jest ochrona dzikiej polskiej przyrody.

Kampania ma uświadomić Polakom, jak poważna i trudna jest sytuacja zagrożonych gatunków, które są naszymi symbolami narodowymi. Potrzebna jest realna pomoc.

  • 2
Żubr ponownie znika z etykiet piwa

Żubr ponownie znika z etykiet piwa. Zastąpią go niedźwiedź, wilk, orzeł, ryś i sóweczka

Żubr ponownie znika z etykiet piwa

8 lipca 2020

7 lipca 2020