Zmiany czekolad Milka – największe od 25 lat
  • 1
  • 6
1.09.2022

Zmiany czekolad Milka – największe od 25 lat

Marka Milka (Mondelez) ogłasza, że w tym roku przechodzi największe zmiany od 25 lat. Stawia na doskonalszą recepturę, nowe opakowania i odmieniony kształt kostek. Zmiany podkreśla w kampanii reklamowej i przez działania PR.

Na czym polegają zmiany czekolad Milka? Pierwsza dotyczy receptury. Marka przypomina, że jej nazwa pochodzi od słów „Milch” i „Kakao”. Te odnoszą się do zawartych w jej składzie: mleka alpejskiego oraz kakao. Składniki te od zawsze były wyróżnikiem marki. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów Milka wprowadziła większą ilość kakao w każdej tabliczce. Wynikiem ma być bardziej czekoladowy, a jednocześnie delikatniejszy smak.

Zmiany dotyczą też kształtu czekolad. Teraz klasyczne małe tabliczki mają kostki o bardziej owalnym kształcie. Ma to sprawić, że czekolada będzie jeszcze przyjemniej rozpływać się w ustach. By zaakcentować charakter marki, na jednej kostce w tabliczce wprowadzono wizerunek krówki Lili.

Nowa odsłona to również zmienione opakowania zarówno małych, jak i dużych tabliczek czekolad Milka. Utrzymane są w charakterystycznym dla marki kolorze Lilac. W tle znajduje się alpejski krajobraz i nieco odmieniona krówka Lila. Dzięki rozpoznawalnej kolorystyce czekolady mają być łatwe do odnalezienia na półkach sklepowych.

  • 2
Zmiany czekolad Milka - smaki czekolad
Zmiany czekolad Milka - smaki i opakowania

Na opakowaniu umieszczono także logo programu Cocoa Life. To prowadzony od dziesięciu lat program odpowiedzialnego pozyskiwania kakao. Jego celem jest dbanie o zrównoważoną uprawę kakaowca, jak i godziwe warunki dla farmerów i ich rodzin. Nadal też na opakowaniu widnieje zapewnienie, że czekoladę wyprodukowano w 100% z alpejskiego mleka.

Wprowadzaniu zmian w samym produkcie towarzyszyć będzie szeroka kampania, obejmująca działania marketingowe, sprzedażowe i PR-owe. Za działania PR odpowiada agencja Big Picture.

  • 5
Zmiany czekolad Milka

Zmiany czekolad Milka – krówka Lili na jednej kostce w tabliczce

Zmiany czekolad Milka - więcej kakao
Zmiany czekolad Milka
Zmiany czekolad Milka
Zmiany czekolad Milka
 

31 sierpnia 2022