Zaprezentowano logo piłkarskich mistrzostw świata w Katarze
  • 1
  • 1
11.09.2019

Zaprezentowano logo piłkarskich mistrzostw świata w Katarze

Oficjalne logo mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze 2022 zostało ujawnione. Prezentacja odbyła się w stolicy tego państwa 3 września o godzinie 20:22.

Tysiące widzów było świadkami zsynchronizowanej projekcji logo na najbardziej znanych budynkach kraju. Logo piłkarskich mistrzostw świata w Katarze ma ucieleśniać wizję wydarzenia, które łączy i angażuje cały świat. Jednocześnie zawiera elementy lokalnej kultury arabskiej oraz aluzje do piękna gry.

Falujące krzywe mają reprezentować falowanie pustynnych wydm. Pętla zaś przedstawia zarówno cyfrę 8 (to nawiązanie do ośmiu stadionów, na których będą rozgrywane mecze), jak i symbol nieskończoności.

Oprócz odzwierciedlenia kształtu trofeum Pucharu Świata FIFA centralna forma emblematu nawiązuje do wełnianego szala noszonego w regionie Zatoki Perskiej. Skomplikowane haftowane detale, które często zdobią szale w świecie arabskim, są inspirowane różnymi kulturami Azji.

Inspirowana regionem odzież zimowa nawiązuje również do dat rozpoczęcia turnieju oraz faktu, że będzie to pierwszy Puchar Świata FIFA rozgrywany w listopadzie i grudniu.

Nowy krój pisma stworzony z myślą o logotypie przypomina tradycyjną arabską kaligrafię w nowej, współczesnej formie. Czerpie inspiracje z regionu Azji oraz łączy tradycję z nowoczesnością.

Źródło: www.fifa.com

  • 1

Logo piłkarskich mistrzostw świata w Katarze

11 września 2019

10 września 2019