Wyniki konkursu Marka Godna Zaufania 2021
  • 0
  • 1
30.04.2021

Wyniki konkursu Marka Godna Zaufania 2021

Orlen, PGNiG, DPD, Lenovo, HP, Orange, mBank, Visa, PZU – to tylko niektóre marki, którym ufają polscy przedsiębiorcy. Redakcja „My Company Polska” po raz szósty ogłosiła zwycięzców badania Marka Godna Zaufania.

W tym roku badanie na zlecenie redakcji przeprowadziła agencja badawcza Kantar Polska, a zwycięzców w każdej z 25 kategorii – czyli marki godne zaufania – wskazali przedsiębiorcy. Wszystkie pytania dotyczące marek były pytaniami otwartymi. Respondentami byli przedstawiciele sektora MSP reprezentujący stanowiska od prezesów po dyrektorów i właścicieli firm. Ankieta została wysłana do 22 tys. przedsiębiorców. Nagrody wręczono podczas gali, która odbyła się 29 kwietnia 2021 r.

W tych trudnych dla wszystkich czasach kluczem do przetrwania były odpowiednio ułożone finanse firmy. W kategorii „Bank oferujący konto firmowe” świetnie wypadł ING (31,7 proc. głosujących). Z kolei w kategorii „Systemy płatnicze służące do realizowania płatności elektronicznych” zwycięzcą okazała się Visa z wynikiem 29,9 proc. mBank wygrał w kategorii „Bank oferujący kredyty/pożyczki dla firm” (18,6 proc. wskazań), a Santander Leasing był liderem w kategorii „Firma leasingowa” (26,2 proc. głosów).

Świetnie poradziła sobie w tym roku także firma faktoringowa Bibby Financial Services, wyprzedzając konkurentów o całą długość (21,3 proc., kolejny gracz ma 4,5 proc.). Podobnie bardzo dobry wynik osiągnęło PZU, które wygrało w kategorii „Firma ubezpieczeniowa”. Największy polski ubezpieczyciel uzyskał 40,3 proc., podczas gdy najbliższy konkurent 9,4 proc.

Pandemia była także trudnym sprawdzianem dla firm logistycznych i transportowych. Niedostarczona paczka, spóźniona dostawa – wszystko to mogło się zemścić utratą zaufania. Z tego pojedynku z czasem obronną ręką wyszła np. marka DPD, na którą wskazało 43 proc. pytanych przedsiębiorców. Podobnie w głos klientów wsłuchuje się Volkswagen Samochody Dostawcze, zwycięzca w kategorii „Samochód dostawczy dla firm” (26,7 proc. wskazań).

Nowe kategorie
Niektóre kategorie zmieniły się w stosunku do poprzedniego badania. „My Company Polska” postanowiło sprawdzić, które firmy uchodzą dziś za najbardziej innowacyjne. I tu wygrał InPost, który wskazało 9,5 proc. ankietowanych. Redakcja zapytała też przedsiębiorców, które firmy wykazały się największą solidarnością w czasie kryzysu związanego z pandemią. Najlepiej w oczach polskich przedsiębiorców wypadła Żabka, którą wskazało 10 proc. głosujących. Nową kategorią jest też „Edukacja biznesu”. I tu zwycięzcą została Akademia Leona Koźmińskiego, która zebrała 19 proc. głosów.

Pełne zestawienie laureatów znajduje się na stronie www.markagodnazaufania.pl.

  • 1
Konkurs Marka Godna zaufania 2021 rozstrzygnięty

Konkurs Marka Godna zaufania 2021 rozstrzygnięty

30 kwietnia 2021