„Wspieramy ludzi w budowaniu wspólnoty i łączeniu świata ze sobą” – nowa misja Facebooka
 • 0
 • 1
23.06.2017

„Wspieramy ludzi w budowaniu wspólnoty i łączeniu świata ze sobą” – nowa misja Facebooka

W przemówieniu podczas Facebook Community Summit Mark Zuckerberg przedstawił nową misję firmy: „Wspieramy ludzi w budowaniu wspólnoty i łączeniu świata ze sobą”. Będzie ona przyświecać rozwojowi Facebooka w perspektywie najbliższych dziesięciu lat.

Wcześniejsza misja firmy mówiła o tworzeniu otwartego świata i łączeniu jego mieszkańców. Nowe sformułowanie wyraża zamiar wykonania przez Facebooka kolejnego kroku na drodze do tego, aby ludzie byli nie tylko ze sobą połączeni, ale i sobie bliżsi, by czuli się częścią wspólnoty i dostrzegali w niej swoją rolę.

Zuckerberg spotkał się również z przedstawicielami kluczowych amerykańskich grup na Facebooku. Zapowiedział nowe narzędzia i zmiany w funkcjonowaniu grup:

 • Informacje o grupach. Administratorzy grup będą otrzymywać na bieżąco szereg informacji o rozwoju grupy i zaangażowaniu jej członków, takich jak liczba postów czy godziny, w których aktywność jest największa.
 • Filtrowanie wniosków o dołączenie do grupy. Sprawdzanie i akceptowanie wniosków o dołączenie do grupy jest dla administratorów jedną z najbardziej czasochłonnych czynności. Nowa funkcja pozwoli filtrować wnioski chętnych do dołączenia do grupy za pomocą podstawowych kryteriów, takich jak np. lokalizacja, a następnie akceptować lub odrzucać zaznaczone wnioski.
 • Kasowanie aktywności usuniętych członków grup. Dbając o bezpieczeństwo społeczności skupionej wokół grupy, administratorzy będą teraz mogli w jednym kroku usunąć kogoś z grupy, a także skasować wszystkie ślady jego aktywności, jak np. posty, komentarze oraz członków dodanych przez tę osobę.
 • Zaplanowane posty. Administratorzy oraz moderatorzy będą mogli zaplanować publikację postów o dowolnej godzinie wybranego dnia.
 • Rekomendowanie grup. Facebook rozpoczyna testy funkcji umożliwiającej administratorom rekomendowanie członkom grup innych społeczności o podobnym profilu lub tematyce.

Bogdan

9 miesięcy temu

początek totalnej cenzury?

A skąd grupa i osoby wykluczone będą miały pewność, że wykluczył je admin za "nie na temat", brak kultury, i takie tam - czy będzie to ręka "wielkiego brata" - super cenzora eliminujące treści niewygodne wielkiemu biznesowi lub wtórnie tzw. władzy itp?
Uważam, że w miarę sensowna grupa poradzi sobie tak z hejtem jak z wypowiedziami nie na temat a szczególnie niepokoi mnie "amba" czyli usunięcie wszelkich wpisów zacierające ślady.
Widać wyraźnie, że Świat jest zmęczony strukturą feudalno- hierarchiczną i zaczyna ludzi ciągnąć do niezależnych społeczności, samorządzących się i nieskrepowanych absurdami prawnymi typu Sajedininionyje Sztaty Jewropy (UE jakby ktoś nie rozumiał). Niestety każdy system, gdzie są lepsi, wiedzący lepiej musi upaść to tylko kwestia czasu. Tym bardziej że dysonans poznawczy praktycznie zniszczył współczesną naukę, stała się wyścigiem po kasę, pozbawiona elementarnej etyki i nawet jeśli tzw. władza opiera się na nich to prowadzi to coraz większych absurdów.
Przykład: tzw globalne ocieplenie bez względu na to czy jest to naturalne zjawisko, czy nie mogło by być w części zależnej od działań ludzi bardzo łatwo zostać zmniejszone, ale np. w UE panuje "religia" CO2 mającego 1/100 wpływu, w stosunku do nawyku obżerania się mięsem i nabiałem współczesnej pseudo-cywilizacji.

23 czerwca 2017

Reklama
 • 0
 • 3
 • 0
 • 0
 • 1
23.06.2017 Artykuł sponsorowany

Zdobądź klucz do międzynarodowej kariery w marketingu – Diploma in Professional Marketing

Już 29 września startuje 41. edycja renomowanego programu szkoleniowego Diploma in Professional Marketing realizowanego przez questus – jedyne w Polsce Akredytowane Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne brytyjskiego The Chartered Institute of Marketing (CIM). Jest to idealny czas, aby zdobyć prestiżowe kompetencje, które pozwolą przenieść karierę na wyższy poziom. Dzięki nim zyskuje się możliwości rozwoju na skalę międzynarodową i nadąża za nieustannie zmieniającym się, współczesnym światem biznesu.

Reklama