Wizerunek czarnoskórego mężczyzny zniknie z logo Uncle Ben’s?
  • 0
  • 1
19.06.2020

Wizerunek czarnoskórego mężczyzny zniknie z logo Uncle Ben’s?

Należąca do koncernu Mars marka Uncle Ben’s rozważa rezygnację z wykorzystywania w logo wizerunku czarnoskórego mężczyzny. Ma to związek z trwającymi w USA protestami po śmierci George’a Floyda.

Marka Uncle Ben’s powstała w 1943 r. Od 1946 r. w jej logo widoczny jest starszy czarnoskóry mężczyzna. Prawdopodobnie jest to podobizna Franka Browna, maître d’hôtel z Chicago lub pewnego afroamerykańskiego hodowcy ryżu znanego z jakości.

W wyniku wydarzeń, które nastąpiły w Stanach Zjednoczonych po śmierci George’a Floyda w czasie policyjnego zatrzymania, marka zamieściła komunikat. Przekonuje w nim, że jako globalny brand ma obowiązek przyczynić się do położenia kresu niesprawiedliwości rasowej. Zapowiedziała zmianę tożsamości wizualnej. Na razie nie ujawnia jeszcze, w jakim kierunku ani kiedy miałaby ona nastąpić.

  • 1
Uncle Ben’s

Uncle Ben’s zmieni logo?

Piotr

3 tygodnie temu

Jak sądzę - ten wizerunek został tam umieszczony, aby uhonorować/upamiętnić postać, która była pozytywnie słynna lub produkowała ryż najwyższej jakości. Teraz-w ramach tej akcji ma zostac usunięta? Z drugiej strony -czaroskórzy domagają się,żeby wystepować w parytecie w reklamach, jako zabawki, w filmach. Ja tego kompletnie nie rouzmiem -czy to mi, czy komuś pod drugiej stronie ocenu wyprostowało zwoje mózgowe?

Rozwiń komentarze

19 czerwca 2020

18 czerwca 2020